میزبانی رقابت های زمستانی 2029 به عربستان صعودی رسید.

به گزارش مرور نیوز، عربستان صعودی امروز در مجمع عمومی شورای المپیک آسیا (OCA) به عنوان میزبان بازی‌های آسیایی زمستانی 2029 انتخاب شد. این مرکز اولین پیست اسکی در فضای باز خلیج فارس خواهد بود. این بخشی از پروژه 500 میلیارد دلاری (448 میلیارد پوندی/ 510 میلیارد یورویی) «نئوم» است که توسط محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان رهبری می‌شود. تروجینا تنها کاندیدای میزبانی از بازی‌های آسیایی زمستانی 2029 بود، رویدادی که از سال 2017 برگزار نشده و OCA برای یافتن میزبانی برای این بازی‌های زمستانی تلاش زیادی کرد.

عربستان سعودی که دمای آن در طول سال به جز کوه‌های السروات به ندرت به زیر هشت درجه سانتیگراد می‌رسد، اولین کشور غرب آسیایی خواهد بود که این رویداد را برگزار می‌کند. در این تفرجگاه قرار از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود و دهکده اسکی، امکانات رفاهی خانوادگی و رفاهی مجلل، بزرگترین دریاچه آب شیرین منطقه و یک منطقه محافظت‌شده نیز از جمله برنامه‌های عربستانی برای میزبانی از این رویداد است.

از دیگر موضوعات مهم مصوب توسط هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا، تایید و ارائه گزارش برگزاری بازی‌های زمستانی آسیا در سال 2029 توسط عربستان و نیز بازی‌های آسیایی 2030 در دوحه و 2034 در ریاض بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز