شب گذشته جوایز توپ طلای ۲۰۲۲ در پاریس اهدا شد. بر اساس آرای اعلام شده، کریم بنزما مهاجم فرانسوی رئال مادرید توانست با درخشش در لیگ قهرمانان فصل گذشته توانست توپ طلای امسال را به دست آورد.

به گزارش  مرور نیوز، شب گذشته جوایز توپ طلای ۲۰۲۲ در پاریس اهدا شد. بر اساس آرای اعلام شده، کریم بنزما مهاجم فرانسوی رئال مادرید توانست با درخشش در لیگ قهرمانان فصل گذشته توانست توپ طلای امسال را به دست آورد. در بخش بهترین دروازه‌بان یا جایزه لئو یاشین هم تیبو کورتوا گلر بلژیکی تیم رئال برنده بزرگ بود و جایزه اصلی را به دست آورد.

مجله فرانس‌فوتبال هر سال برندگان جوایز معتبرش را با نظرخواهی از حدود 200 خبرنگار از سراسر دنیا انجام می‌دهد. بر اساس شیوه فرانس‌فوتبال، از هر کشور یک خبرنگار آرای خود را برای انتخاب بهترین بازیکن سال و بهترین دروازه‌بان اعلام می‌کنند که با جمع‌بندی آرا و بر اساس امتیازات برنده توپ‌طلا و جایزه لئو یاشین مشخص می‌شود. سال‌هاست که سیامک رحمانی به عنوان تنها روزنامه‌نگار ایرانی عضو هیات ژوری فرانس‌فوتبال، برای انتخاب برندگان جوایز بزرگ رای می‌دهد. او امسال هم در این نظرخواهی حاضر بود. طبق قواعد این انتخاب، اعضای هیات ژوری یا همان رای‌دهندگان مجاز نیستند تا زمان اعلام نهایی برندگان جوایز رای خود را علنی کنند. حالا با مشخص شدن برنده توپ طلا و دیگر رشته‌ها می‌توانیم مروری داشته باشیم بر آرای عضو ایرانی این مراسم.

انتخاب سیامک رحمانی برای انتخاب بهترین بازیکن سال یا برنده توپ طلا به ترتیب عبارت بودند از:

1-  کریم بنزما

2-  سادیو مانه

3-  روبرت لواندوفسکی

4-  ارلینگ هالند

5-  دوشان ولاهوویچ

نکته این که پس از اعلام جوایز مشخص شد که در رتبه‌بندی پس از کریم بنزما، سادیو مانه بالاترین رای را آورده است و پس از او به ترتیب دی‌بروینه و لواندوفسکی قرار گرفته‌اند.

آرای رحمانی برای جایزه لئو یاشین یا بهترین دروازه‌بان سال هم بهخ این ترتیب بوده است:

1-  تیبو کورتوا

2-  مانوئل نویر

3-  یان اوبلاک

در این رشته هم تیبو کورتوا با کسب بیشترین امتیاز از رای‌دهندگان، برنده جایزه شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز