رقابتهای کشتی آزاد امیدهای جهان به روز پایانی خود رسیده است و تیم های ایران و گرجستان برای کسب عنوان قهرمانی رقابت خواهند داشت.

به گزارش مرورنیوز، در پایان رقابتهای ۵ وزن نخست کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان در اسپانیا، گرجستان با ۷۶ امتیاز در صدر قرار دارد، اوکراین با ۶۳ امتیاز دوم است و ایران نیز با ۵۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد.

اما امشب در روز پایانی این رقابتها و در ۵ وزن دوم، گرجستان شانس رسیدن به یک طلا و ۴ برنز را دارد و ایران نیز شانس کسب ۳ مدال طلا و یک برنز را خواهد داشت.

بر همین اساس هر چند شانس گرجستان برای کسب عنوان قهرمانی بیشتر از ایران است اما آزادکاران زیر ۲۳ سال ایران و تیم گرجستان از شانس قهرمانی برخوردار هستند. البته ایران برای قهرمانی باید در هر ۴ وزن برنده شود و سه‌کشتی‌گیر گرجستانی (از جمله در ۱۲۵ کیلوگرم) نیز بازنده شوند.

رقابتهای رده‌بندی و فینال ۵ وزن دوم کشتی آزاد امیدهای جهان از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه امشب یکشنبه به وقت ایران آغاز خواهد شد.

ایران در ۵ وزن نخست به ترتیب توسط امیرعلی آذرپیرا و امیرمحمد یزدانی صاحب یک طلا و یک نقره شد.

این در حالیست که غیبت محمد نخودی بخت اصلی کسب مدال طلای وزن ۷۹ کیلوگرم در این مسابقات تاثیر زیادی در امتیاز تیمی ایران داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز