تیم ملی واترپلوی ایران بعد از گذشت ۴ سال در مسابقات رسمی حضور خواهد یافت و قرار است در نخستین رویداد رسمی خود به مصاف تیم هند برود.

به گزارش مرورنیوز، رقابت‌های واترپلوی قهرمانی آسیا به عنوان رقابت‌های انتخابی واترپلوی قهرمانی جهان (فوکوکا_۲۰۲۳) از امروز کار خود را آغاز خواهد کرد و این مسابقات تا  ۲۳ آبان به میزبانی تایلند برگزار می شود. قرار بود این بازی ها با حضور ۱۱ تیم در دو گروه پیگیری شود که با انصراف یکی از تیم های حاضر همراه شد. 

ملی پوشان واترپلوی ایران که در محل برگزاری این مسابقات هستند باید در اولین دیدار خود امروز دوشنبه  ۱۶ آبان به مصاف ازبکستان می رفتند اما تیم ازبکستان به عنوان یکی از ۵ تیم هم گروه با ایران در مسابقات قهرمانی آسیا بانکوک، از حضور در این رقابت ها انصراف داد تا ملی پوشان واترپلوی ایران در اولین روز این رقابت‌ها استراحت داشته باشند.

به این ترتیب تیم ملی واترپلوی ایران در گروه A این مسابقات با تیم های ملی قزاقستان، تایلند، هند و کره جنوبی در دور مقدماتی به رقابت خواهد پرداخت. این در حالی است که ایران پس از ۴ سال در مسابقات رسمی حضور پیدا خواهد کرد. پیش از این ملی پوشان واترپلوی ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا صاحب مدال برنز شدند. 

با اعلام انصراف تیم ملی  ازبکستان، اولین دیدار تیم ملی واترپلوی ایران برابر هند روز سه ‌شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۰ به وقت ایران خواهد بود. رقابتهای دور مقدماتی در پنج روز و در دو گروه برگزار خواهد شد. پس از آن بازی ها به صورت ۱ با ۴ و ۲ با ۳ بر اساس رده بندی دور مقدماتی گروه های A و B پیگیری خواهد شد تا در نهایت چهار تیم مرحله نیمه نهایی مشخص شوند.

رقابت های واترپلوی قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ از ۱۶ تا ۲۳ آبان ۱۴۰۱ با حضور ۱۰ تیم در شهر بانکوک در حال پیگیری است.  

اسامی بازیکنان اعزامی به رقابتهای واترپلوی قهرمانی آسیا – تایلند:

شایان قاسمی

امیرعطا خزاعی

حامد ملک خانبانان

امیرحسین کیهانی

امید آقائی

امیرحسین رهبر

سهیل رستمیان

مهدی یزدانخواه

ارشیا الماسی

علیرضا مهری

امین قویدل

پیمان اسدی

خشایار ضیاالدینی

کادر فنی تیم:

الکساندر چیریچ – سرمربی

وحید رضایی آشتیانی – مربی

نادر غفوری  – سرپرست

دکتر خسرو حمزه – روانشناس تیم

امیر عباس اکبرنژاد – مربی آنالیز

 

 

گروه بندی مسابقات واترپلو قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا – بانکوک

گروه A: قزاقستان، ایران، هند، ازبکستان، تایلند، کره جنوبی

گروه B: ژاپن، چین، سنگاپور، کویت، هنگ کنک

برنامه مرحله مقدماتی مسابقات واترپلو قهرمانی آسیا – بانکوک ( ۷ تا ۱۳ نوامبر) :

روز نخست دوشنبه ۱۶ آبان – ۷ نوامبر

هند – کره جنوبی (ساعت ۹:۵۰)

ایران – ازبکستان (ساعت ۱۱:۱۰)

سنگاپور – کویت (ساعت ۱۲:۳۰)

چین – هنک کنگ (ساعت ۱۳:۵۰)

قزاقستان – تایلند (ساعت ۱۵:۲۰)

روز دوم سه شنبه ۱۷ آبان – ۸ نوامبر

هنگ کنگ – سنگاپور (ساعت ۹:۵۰)

ژاپن – چین (ساعت ۱۱:۱۰)

ازبکستان – قزاقستان (ساعت ۱۲:۳۰)

ایران – هند (ساعت ۱۳:۵۰)

کره جنوبی – تایلند (ساعت ۱۵:۲۰)

روز سوم چهارشنبه ۱۸ آبان –۹ نوامبر

ایران – کره جنوبی (ساعت ۹:۵۰)

قزاقستان – هند (ساعت ۱۱:۱۰)

کویت – هنک کنگ (ساعت ۱۲:۳۰)

سنگاپور _ ژاپن (ساعت ۱۳:۵۰)

تایلند – ازبکستان (ساعت ۱۵:۲۰)

روز چهارم پنجشنبه ۱۹ آبان –۱۰ نوامبر

ژاپن – کویت (ساعت ۹:۵۰)

چین – سنگاپور (ساعت ۱۱:۱۰)

کره جنوبی – ازبکستان (ساعت ۱۲:۳۰)

ایران – قزاقستان (ساعت ۱۳:۵۰)

هند – تایلند (ساعت ۱۵:۲۰)

روز پنجم جمعه  ۱۸ آبان – ۱۱ نوامبر

ازبکستان – هند (ساعت ۹:۵۰)

قزاقستان – کره جنوبی (ساعت ۱۱:۱۰)

ژاپن – هنگ کنگ (ساعت ۱۲:۳۰)

کویت – چین (ساعت ۱۳:۵۰)

ایران – تایلند (ساعت ۱۵:۲۰)

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز