واترپلو ایران در سومین بازی خود در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ به مصاف قزاقستان رفت و برای نخستین بار در تاریخ این تیم را شکست داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، تیم ملی واترپلو ایران در سومین دیدارش در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا 2022 به مصاف تیم قدرتمند قزاقستان رفت.

بازیکنان ایران در این دیدار نمایش پایاپایی با قزاق‌ها داشتند. نمایش خوب امیرحسین رهبر، ارشیا الماسی، مهدی یزدان‌خواه، امین قوی‌دل و کاپیتان حامد ملک‌خانبانان همچنین سنگربانی تماشایی شایان قاسمی موجب شد تا اختلاف امتیاز با یکی از قدرت‌ها برتر قاره آسیا در طول این بازی بیش از یکی دو گل نشود.

در نهایت دو تیم در کوارتر پایانی در امتیاز 9 به تساوی رسیدند تا دقایق پایانی مسابقه نتیجه این دیدار را تعیین کند. این بازی حساس در ثانیه‌های پایانی هم با تساوی دنبال شد تا در دو ثانیه آخر بازی حامد ملک خانبانان با یک شوت تماشایی ایران را به برتری برساند.

تیم ملی واترپلو ایران در نهایت در چهار کوارتر با امتیاز‌های 2 بر 4، 2 بر یک، 3 - 3 و 4 بر 2 با نتیجه 11 بر 10 در برابر قزاقستان به برتری رسید.

این سومین پیروزی تیم واترپلو ایران در این مسابقات است. تیم ملی ایران پیش از این هند و کره جنوبی را شکست داده بود.

تیم ملی واترپلوی ایران فردا (جمعه) از ساعت 14:30 به مصاف تایلند میزبان می‌رود.

پیش از این دیدار ژاپن 23 بر 7 کویت را شکست داده بود و چین نیز با نتیجه 25 بر 6 مقابل سنگاپور به برتری رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز