سرمربی تیم ملی پرتغال بعد از ناکامی در قطر از سمت خود در این تیم کنار رفت.

به گزارش مرور نیوز، فدراسیون پرتغال اعلام کرد که این تیم پس از حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲، راه خود را از فرناندو سانتوس جدا کرده است.

سانتوس ۶۸ ساله در سال ۲۰۱۴ هدایت پرتغال را بر عهده گرفت و با شکست فرانسه در فینال یورو ۲۰۱۶، پرتغال را به اولین عنوان قهرمانی بین المللی خود هدایت کرد. سرمربی سابق تیم ملی یونان همچنین پرتغال را به عنوان قهرمانی لیگ ملت های یوفا در سال ۲۰۱۹ رساند.

با این حال دوره او در قطر با شکست غافلگیرکننده مقابل مراکش به پایان رسید. او تا یورو ۲۰۲۴ با پرتغال قرارداد داشت.

در بیانیه فدراسیون فوتبال پرتغال آمده است: فدراسیون فوتبال پرتغال و فرناندو سانتوس توافق کردند که به همکاری با هم پایان دهند.

سانتوس در یک پیام ویدئویی گفت که سرمربی پرتغال بودن یک رویای واقعی بود که او به آن رسیده است.

جنجال‌هایی پیرامون تیم پرتغال در قطر نیز به وجود آمد و سانتوس تصمیم گرفت کریستیانو رونالدو را برای بازی مرحله یک هشتم نهایی این تیم مقابل سوئیس کنار بگذارد. سانتوس اصرار داشت که از تصمیم خود پشیمان نیست.

رسانه های مختلف پرتغالی گزارش داده اند که نام هایی مانند ژوزه مورینیو سرمربی آ اس رم، روی خورخه سرمربی تیم ملی زیر ۲۱ سال و پائولو فونسکا سرمربی لیل به عنوان جایگزین های احتمالی در نظر گرفته شده‌اند.

مورینیو روز پنجشنبه وارد منطقه جنوبی پرتغال شد جایی که آ اس رم سه بازی دوستانه را برگزار خواهد کرد اما وقتی خبرنگاران در مورد جانشینی سانتوس سوال کردند سکوت کرد.