رئیس فیفا در پیامی احساسی به پله اسطوره فقید فوتبال ادای احترام کرد.

به گزارش مرور نیوز ، پله اسطوره دوست داشتنی فوتبال برزیل در سن ۸۲ درگذشت. پله مدتها بود که با سرطان مبارزه می‌کرد و در نهایت درگذشت.

جیانی اینفانتینو سوئیسی نوشت: این برزیلی کارهایی انجام داده است که سایر بازیکنان فقط می‌توانستند رویای آن را داشته باشند. پله اسطوره برزیلی از بسیاری جهات منحصر به فرد بود. پله حضور تقریبا مغناطیسی داشت. وقتی شما در اطراف او بودید، به نظر می رسید که بقیه جهان ساکن هستند. ادسون آرانتس دوناسیمنتو شبیه به هیچ‌کس دیگر نبود. پله یک اسطوره بود.

فیفا پله را مانند دیگو مارادونای آرژانتینی به عنوان "بازیکن برتر قرن بیستم" معرفی کرده بود. پله با ۷۷ گل در ۹۲ بازی همچنان رکورددار گلزنی در سلسائو است و سه بار با این تیم قهرمان جام جهانی شد. پله هفت فرزند داشت.

در ادامه این پیام آمده است: علاوه بر خانواده، میلیون ها هوادار در سراسر جهان نیز عزادار هستند. مهارت و خلاقیت او غیرقابل مقایسه بود. پله کارهایی انجام داد که هیچ بازیکن دیگری حتی در خواب هم نمی دید، مانند ترفند معروف او در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰یا گلی که او در سن ۱۷ سالگی در فینال جام جهانی ۱۹۵۸ به ثمر رساند، جایی که توپ را به یک مدافع کوبید و سپس یک شوت چکشی زد. اسطوره برزیلی همیشه یک ورزشکار نمونه بود که به حریفان خود احترام واقعی می‌گذاشت.

اینفانتینو نامه تسلیت خود را با جملاتی دلگرم کننده به پایان رساند: امروز همه ما در سوگ مرگ پله محبوبمان عزادار هستیم اما او مدت ها پیش به جاودانگی دست یافت، بنابراین برای همیشه با ما خواهد بود.