مس رفسنجان از برتری خود در نیمه دوم استفاده نکرد وگرنه کام هواداران استقلال تلخ می‌شد.بدون گل در آزادی، استقلال و مس آویزان یقه داور!

به گزارش مرور نیوز، ساپینتو با محرومیت ۳ بازیکن اصلی خود مجبور به انجام تغییرات وسیع در ترکیب اصلی خود شد. تغییراتی که تاثیر منفی خود را روی روند بازی آبی‌ها گذاشته بود.

در شروع بازی قایدی در نقش هافبک هجومی پشت مطهری و شهباززاده قرار گرفته بود و در نیمه دوم با تغییراتی که ساپینتو ایجاد کرد آرایش استقلال از ۲-۱-۳-۴ به ۲-۴-۴ عوض شد اما تغییر سیستم هم نتوانست به استقلال کمکی کند.

شاگردان ربیعی با ارائه نمایشی شجاعانه در این بازی بارها و بارها می‌توانستند حتی به گل برتری هم برسند اما کم دقتی‌ آن‌ها مانع پیروزی مس در این بازی شد.

با ثبت این نتیجه ربیعی دهمین تساوی فصل خود را کسب کرد و موقتا به رتبه ششم جدول صعود کرد. استقلال هم اگرچه ۲ امتیاز حساس خانگی را از دست داد اما با همین ۱ امتیاز هم موقتا تا بازی فردای گل‌گهر و پرسپولیس به صدر جدول رفت.

گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های استقلال و مس رفسنجان را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:

هفته چهاردهم لیگ برتر؛ جمعه:

1401/10/9 ؛ ساعت: 15

استادیوم: ورزشگاه تختی آبادان

داور: امیر عرب براقی / کمک‌ها: حسن ظهیری و هادی طوسی؛ داور چهارم: ناصر جنگی/ ناظر: اسماعیل صفیری

 

استقلال :

سید حسین حسینی، رافائل سیلوا، محمد حسین مرادمند (28- سیاوش یزدانی)، جعفر سلمانی، کوین یامگا، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، زبیر نیک‌نفس (60- امیرعلی صادقی)، سجاد شهباززاده (60- پیمان بابایی)، مهدی قایدی (81- رضا میرزایی) و امیر ارسلان مطهری (81- آرمان رمضانی)

سرمربی: ریکاردو ساپینتو

 

مس رفسنجان:

داود نوشی صوفیانی، شاهین توکلی، رامتین سلیمان زاده، جفرسون باهیا، مهدی حسینی، فرشید باقری (83- امید لطیفی)، حسن جعفری (87- محمد حسین کریم‌زاده)، مهدی ترکمان (74- میثم تیموری)، فراز امامعلی، محسن آذرباد (74- مهرداد رضایی) و شیمبا (83- محمد مهدی محبی)

سرمربی: محمد ربیعی

 

اخطار ها:

مس رفسنجان: داوود نوشی صوفیانی (79)

 

لحظات حساس:

دقیقه ۵: قایدی پشت محوطه جریمه توپ را به سمت چپ جایی که شهباززاده حضور داشت فرستاد و این بازیکن با نفوذ به داخل محوطه جریمه پاس رو به عقب خود را ارسال کرد اما سلیمان‌زاده مانع گلزنی آبی‌پوشان شد و توپ را دور کرد.

دقیقه ۱۴: مهدی قایدی از سمت راست محوطه جریمه با ارسالی دقیق توپ را به حوالی نقطه پنالتی فرستاد اما ضربه سر زبیر با اختلاف از کنار دروازه مس بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: محسن آذرباد توانست با نفوذ خود و عبور از مرادمند در موقعیتی تک به تک قرار بگیرد اما ضربه آرام این بازیکن از کنار دروازه حسینی بیرون رفت.

دقیقه ۳۰: شیمبا پس از جا گذاشتن یزدانی و سیلوا وارد محوطه جریمه استقلال شد و با یک پاس رو به عقب توپ را با فراز امامعلی رساند اما ضربه بیرون پای فراز به تور کمار دروازه حسینی اصابت کرد.

دقیقه ۳۵: دامی زیبای شهباززاده، باعث شد قایدی در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما ضربه آرام او را نوشی صوفیانی دفع کرد ولی توپ بازگشتی باز هم به خود قایدی رسید و او با یک پاس رو به بیرون توپ را به سجاد سپرد اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع برزیلی مس به کرنر رفت.

دقیقه ۴۴: شوت فراز امامعلی از پشت محوطه جریمه با اختلافی اندک از کنار دروازه حسینی بیرون رفت.

دقیقه ۱+۴۵: پاس عرضی سلمانی از سمت چپ محوطه جریمه به زبیر رسید اما ضربه این بازیکن آرام بود و توپ به راحتی در اختیار نوشی صوفیانی قرار گرفت.

 

دقیقه ۵۵: حسن جعفری در سمت راست محوطه جریمه اقدام به ارسال پاس عرضی کرد و توپ او به فراز امامعلی رسید اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به سیلوا به کرنر رفت.

دقیقه ۵۷: کرنر ارسالی بازیکنان مس با عدم هماهنگی سیلوا و حسینی رو به رو شد و توپ به سختی توسط آبی‌ها دور شد اما شلیک امامعلی از پشت محوطه جریمه پس از عبور از حسینی توسط سیلوا از روی خط برگردانده شد.

دقیقه ۶۳: استقلال صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و مهدی‌پور توپ را از سمت راست ارسال کرد. ارسال دقیق او روی سر مطهری فرود آمد و ضربه سر ارسلان به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت سیلوا نتوانست دروازه مس را باز کند و ضربه سر او هم به اوت رفت.

دقیقه ۶۵: مهدی‌پور کرنر استقلال را از سمت چپ ارسال کرد و توپ روی سر چشمی فرود آمد و ضربه سر هافبک آبی‌ها با اختلافی ناچیز از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: یامگا پس از نفوذ از سمت راست وارد محوطه جریمه شد و با یک پاس رو به بیرون توپ را به مطهری سپرد اما شوت‌های مطهری و بابایی به مدافعان مس برخورد کرد و ضربه فنی قایدی سرانجام پس از برخورد به یکی دیگر از مدافعان مس به کرنر رفت.

دقیقه ۷۹: نفوذ جعفری از سمت راست باز هم خطر ساز شد و ارسال او پس از رسیدن به باقری با پاس عرضی این بازیکن همراه شد و شلیک مهرداد رضایی به خطرناک‌ترین شکل ممکن روی تور دروازه استقلال فرود آمد.

دقیقه ۴+۹۰: پاس عمقی هافبک مس به فراز امامعلی رسید اما ضربه این بازیکن در موقعیتی تک به تک به بیرون رفت تا آخرین بخت مس هم به گل تبدیل نشود.

 

بهترین بازیکن زمین:

 

فراز امامعلی عملکرد خوبی در این بازی داشت و به خوبی خودش را در موقعیت‌های گلزنی قرار می‌داد اما بدشانسی و کم دقتی او در این بازی باعث شد که این بازیکن نتواند گلزنی کند. امامعلی چندین و چندبار در این بازی توانست دروازه حسینی را تهدید کند و بهترین بخت این بازیکن در دقیقه ۹۴ بود که در موقعیتی تک به تک موفق نشد گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر برساند.

 

اتفاق ویژه:

اتفاق ویژه این بازی درگیری عجیب و غریب نیمکت‌های دو تیم در پایان نیمه نخست بود. پس از به صدا درآمدن سوت پایان نیمه نخست کادر فنی دو تیم حین خروج از زمین با یکدیگر درگیر شدند. جدالی که منجر به درگیری فیزیکی بهزاد غلامپور و ابراهیم صادقی شد و عرب براقی مجبور شد از کارت‌های خودش برای جریمه خاطیان استفاده کند.

 

حواشی:

* محمد حسین مرادمند در دقیقه ۲۷ پس از اینکه توپ را به اوت فرستاد روی زمین افتاد و شدت مصدومیت به حدی بود که ساپینتو مجبور شد اولین تعویض خود را در نیمه نخست انجام دهد.

* با تعویض اجباری مرادمند به دلیل مصدومیت، برای اولین بار زوج دفاعی رافائل سیلوا و سیاوش یزدانی در قلب دفاع استقلال تشکیل شده است.

* سیلوا و آذرباد در دقیقه ۳۳ پس از برخورد با یکدیگر دچار درگیری جزئی شدند اما با حضور به موقع داور، قائله ختم به خیر شد.

* در نیمه نخست ضربه شهباززاده درون محوطه جریمه پس از برخورد به دست جفرسون به کرنر رفت و در حالی که بازیکنان استقلال همگی اعتقاد به پنالتی داشتند اما عرب براقی نقطه کرنر را نشان داد و موجب اعتراض بازیکنان استقلال شد.

* در پایان نیمه نخست بین نیمکت دو تیم درگیری پیش آمد و کادر فنی دو تیم در حال خروج از زمین با یکدیگر درگیر شدند که غلامپور و دستیار ربیعی در راس این درگیری قرار داشتند.