مارسینیاک داور فینال جام جهانی اعتراف کرد که در یک صحنه از بازی آرژانتین و فرانسه مرتکب اشتباه شده است

به گزارش مرور نیوز، پس از حمله گسترده مطبوعات فرانسه و اعضای تیم ملی این کشور به شیمون مارسینیاک، قاضی فینال جام جهانی، این داور بین المللی اعتراف کرد که در جریان بازی یک اشتباه مرتکب شده است که ممکن است برای فرانسوی‌ها گران تمام شود.

مارسینیاک که با یک رسانه در کشور لهستان مشغول انجام مصاحبه بود، بسیاری از انتقادات فرانسوی‌ها را رد کرد، اما اعتراف کرد که اشتباهی مرتکب شده است که می‌توانست برای فرانسوی‌ها موقعیت خوبی را مهیا کند. از جمله اینکه او می‌توانست به فرانسوی‌ها اجازه دهد ضد حمله خود را انجام دهند.

مارسینیاک ۴۱ ساله به Sport BL گفت: البته در فینال اشتباهاتی رخ داد. من پس از تکل بد مارکوس آکونا، ضد حمله فرانسه را قطع کردم. می‌ترسیدم بازیکن خطاکار اتفاقات بدتری را رقم بزند، ولی در این لحظه اشتباه کردم. من بازی را متوقف کردم و سعی کردم به او تذکر بدهم و در صورت تکرار، او را با کارت زرد جریمه کنم.

مارسینیاک ادامه داد: در آن لحظه تصمیم گیری سخت بود. در بازی مانند فینال جام جهانی، چنین چیز‌هایی عادی است. اما نکته اصلی این است که ما هیچ اشتباه بزرگی در جریان بازی مرتکب نشدیم.

این داور لهستانی در پاسخ به انتقادات فرانسوی‌ها مبنی بر اینکه گل سوم آرژانتین توسط مسی غیرقانونی بوده چرا که چند نفر از بازیکنان نیمکت نشین آلبی سلسته وارد زمین مسابقه شده اند، اسکرین شاتی از لحظه گل سوم امباپه را نشان داد که هفت نفر از نیمکت نشینان فرانسه نیز این کار را تکرار کرده بودند.