رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بزودی سیستم کمک داور ویدئویی در ورزشگاه‌های ایران نصب خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی تاج، امروز(19 دی) در مجمع عمومی هیات فوتبال استان کرمانشاه، از تلاش فدراسیون برای تسریع در راه اندازی کمک داور ویدئویی(VAR) خبرداد و اظهارکرد: در حالی که برخی از کشورهای منطقه هم اکنون از این سیستم استفاده می کنند، اینکه ورزشگاه‌های ما هنوز به آن تجهیز نشده‌اند، اصلا خوب نیست.

وی ادامه داد: فدراسیون برای راه اندازی کمک داور ویدئویی به کارها سرعت بخشیده و تلاش می‌کند تا آن را سریعتر راه اندازی کند.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: البته در داخل کشور نگرانی‌ها، سختی ها و مشکلاتی هم در این رابطه خواهیم داشت، با این وجود بزودی کمک داور ویدئویی را راه اندازی می‌کنیم. 

وی در بخش دیگری از سخنانش به رفع تعلیق آسیایی تیم‌های باشگاهی کشورمان اشاره کرد و گفت: حلقه اتصال بین المللی تیم‌های باشگاهی ما پس از تعلیق عملا قطع شده بود که اکنون وصل شده، اما این کافی نیست و باید صورت مالی، درآمد پایدار و یکسری از این گرفتاری ها رفع شود که کار سختی هم نیست.

تاج افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون ایران اعلام کرده که حق هیچگونه سندسازی برای تیم‌های باشگاهی را ندارد، در غیر اینصورت فدراسیون را برای مدت سه سال محروم خواهند کرد، بنابراین اگر تیمی صلاحیت مجوز حرفه‌ای را ندارد، نباید به او مجوز حرفه ای داده شود. 

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما دو سهمیه اصلی در آسیا داریم که تغییر نمی کند و اگر یک تیم مجوز حرفه‌ای ندارد، می توانیم یک تیم دیگر را جایگزین آن کنیم، لذا نباید به بودن یک تیم اصرار کنیم.

وی  به صحبت های رئیس کل سازمان خصوصی سازی در رابطه با خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم اشاره ای داشت و افزود: خصوصی سازی این دو باشگاه باید بگونه ای باشد که بعدا بدهکار مردم نشویم، گر این مجموعه درآمد نداشته باشند و زیان انباشته داشته باشد، به همان مقدار هم سهامداران آن متضرر می شوند، بنابراین این مشکلات باید حل شود که قابل حل هم هست.

 

از حضور یک تیم از کرمانشاه در لیگ دسته اول حمایت می‌کنیم 

وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به وضعیت فوتبال در کرمانشاه داشت و اظهارکرد: باید تلاش کنیم تا فوتبال کرمانشاه را زنده نگه داریم. در گذشته برادران کریمی زحمات زیادی برای اداره تیم راهیان کشیدند و خواستند که شمع فوتبال کرمانشاه روشن بماند. فدراسیون هم تلاش می‌کند تا برای زنده نگه داشتن فوتبال استان یا از طریق همان موضوعیت قبلی یعنی باشگاه راهیان و یا موضوعیت جدیدی به استان کمک کند.

وی ادامه داد: حضور یک تیم لیگ برتری یا دسته اولی که باعث رفت و آمد تیم‌ها به داخل استان می شود، ایجاد شور و نشاط را بین جوانان به همراه خواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال با تاکید براینکه یکی از کارهای برزمین مانده کرمانشاه داشتن یک تیم در رقابت‌های لیگ دسته اول است، گفت: البته یکی از الزامات آن این است که زیرساخت‌های آن در استان فراهم شود و اینطور نباشد که تیمی بیاید و دوباره حذف شود، کما اینکه تاکنون کرمانشاه در لیگ برتر و دسته اول و دسته دوم تیم داشته، اما هر بار به دلیل حمایت نشدن حذف شده است، بنابراین ابتدا باید عده‌ای پای کار بیایند و قول بدهند که کمک کنند، همان کاری که اکنون در خوزستان شده و شرکت نفت این استان از تیم‌ها حمایت می‌کند.

تاج در ادامه بر لزوم توجه به فوتبال ساحلی در کرمانشاه هم تاکید کرد و افزود: فوتبال ساحلی رشته‌ای کم خرج و پرسود است و در حال حاضر هم در فوتبال ساحلی دنیا مزیت‌ها و رنکینگ خوبی داریم، بنابراین می طلبد در کرمانشاه هم روی این رشته تمرکز بیشتری  شود، کما اینکه در حال حاضر شهر یزد یکی از قطب های این رشته است، درحالی که ساحلی هم نیست.

وی با بیان اینکه باید به فوتبال بانوان هم در کرمانشاه بهای بیشتری داده شود، عنوان کرد: یکی از گرفتاری‌های فعلی فوتبال بانوان در کرمانشاه این است که بانوان توانمندی در فوتبال و فوتسال داریم، اما برای تیم های شهرهای دیگر همچون بم، یزد و اصفهان و ... بازی می کنند. استان باید به این ظرفیت‌ها توجه کند، چرا که در حال حاضر برخی استانهای دیگر هیچ بازیکنی ندارند و همه بازیکنان آنها وارداتی هستند، اما تا دو تیم هم دارند، ولی در کرمانشاه علیرغم وجود این ظرفیت‌ها هیچ تیمی ندارند.

وی با تاکید براینکه فدراسیون فوتبال به سهم خود آماده حمایت از فوتبال بانوان در کرمانشاه است، اعلام کرد: امیدواریم مسئولین استانی هم همچون استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان به  آنها کمک کنند و پای کار بیایند تا این دختران فوتبالیست مجبور نشوند در سرمای زمستان مدام بین شهر خود و شهری که برای آن بازی می‌کنند در تردد باشند.

تاج در ادامه به انتقاد از نوع نگاه مدیرکل پیشین ورزش و جوانان استان به فوتبال پرداخت و گفت: رئیس هیات استان جزو عقلای هیات‌های ما است و تلاش کرده تا چراغ فوتبال استان را روشن نگاه دارد، اما رفتار اداره کل ورزش و جوانان طی سالهای گذشته با هیات منطقی نبوده، تاجایی که حتی یک ریال هم به این هیات بودجه نداده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مسئولین استانی از رئیس هیات و مدیرکل ورزش و جوانان گرفته تا استاندار و کارخانجات، همه باید دست به دست هم بدهند و به فوتبال استان کمک کنند.