بارسلونا امشب با ژاوی در رقابتی برابر رئال مادرید قهرمانی سوپرجام اسپانیا را از آن خود کرد.

به گزارش مرور نیوز، دیدار تیم‌های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید ساعت ۲۲:۳۰ امشب برای تعیین قهرمان سوپرکاپ اسپانیا برگزار شد.

گفتنی است طبق توافق قبلی قهرمان این بازی‌ها تا سال ۲۰۲۹ با برگزاری بازی در کشور عربستان مشخص می شوند.

ترکیب بارسلونا

ترشتگن، آرائوخو، بوسکتس، دمبله، پدری، لواندوفسکی، کریستینسن، دی یونگ، کُنده، بالدی، گاوی.

ترکیب رئال مادرید

 کورتوا، کارواخال، میلیتائو، رودیگر، مندی، مودریچ، کروس، کاماوینگا، والورده، بنزما، وینیسیوس

 

نیمه اول 

اولین موقعیت کار را در دقیقه ۱۲ شاهد بودیم که شوت زمینی و زیبای لواندوفسکی ابتدا به نوک انگشتان کورتووا و سپس به تیر دروازه برخورد کرد. تا نیم ساعت نخست کار، هیچ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا اینکه روی اشتباه مرگبار کاماوینگا، دروازه رئال باز شد.

لواندوفسکی روی اشتباه بازیکن حریف در دقیقه ۳۳ توپ را با یک پاس تک ضرب در عمق به گاوی رساند و این بازیکن در شرایطی که توسط مدافع حریف تحت فشار قرار داشت، با ضربه‌ای دقیق توپ را به گوشه دروازه فرستاد و نتیجه را یک بر صفر کرد.

بعد از این گل تلاش رئال را برای به تساوی کشاندن کار شاهد بودیم که بی نتیجه بود و شاگردان ژاوی پیش از به صدا در آمدن سوت پایان، گل دوم را هم زدند تا با خیال راحت پای به نیمه دوم بگذارند.

روی پاس در عمق دی یانگ، گاوی یک بار دیگر در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما این بار ترجیح داد کمی متمایل به سمت راست حرکت کرده و سپس با یک پاس زمینی، لواندوفسکی را در دهانه دروازه صاحب موقعیت کند؛ موقعیتی که مهاجم لهستانی با یک بغل پای دقیق آن را به گل دوم آبی اناری‌ها تبدیل کرد.

 

نیمه دوم

شاگردان آنچلوتی که انتظار خلع سلاح شدن به این شکل توسط حریف دیرینه خود را نداشتند در نیمه دوم با چهره تهاجمی وارد زمین شدند، ولی بازهم توفیقی در باز کردن دروازه حریف نداشتند و در عوض یک گل دیگر هم دریافت کردند؛ گلی که در دقیقه ۶۹ توسط گاوی زده شد.

ستاره بی، چون و چرای دیدار سوپر جام، یعنی گاوی این بار پاس ارسالی از سمت چپ توسط پدری را در دهانه دروازه با یک ضربه قاطعانه در حالی که کورتووا فقط یک تماشاگر بود، به گل دوم خود و سوم تیمش تبدیل کرد تا برد بارسا تقریبا قطعی شود.

بعد از گل سوم بارسا، رئالی‌ها دیگر چاره‌ای جز حملات انتحاری نداشت، اما تا آخرین لحظات نتوانست قفل دروازه تراشتگن را بشکند. شوت از راه دور رودریگو در دقیقه ۷۹ یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های رئال بود که با واکنش دیدنی گلر آلمانی بارسا مهار شد.

رئال، اما برای اینکه از سنگینی شکست کمی بکاهد، تلاش خود را تا آخرین ثانیه‌ها ادامه داده و بالاخره توانست در دقیقه ۳+۹۰ توسط کریم بنزما گل اول را بزند. مهاجم فرانسوی رئال در دهانه دروازه یک ضربه زمینی زد که تراشتگن آن را مهار کرد، ولی ریباند همین توپ را با ضربه‌ای دقیق‌تر و محکم‌تر به گل تبدیل کرد. بعد از این گل، فرصتی باقی نبود و داور سوت پایان بازی را با نتیجه سه بر یک به سود بارسا به صدا در آورد.