تیم فوتبال پرسپولیس با درخشش مهاجم اهل مالی خود، برابر صنعت نفت آبادان به برتری خارج از خانه دو بر یک رسید تا پس از دو هفته ناکامی، به روند خوب بازگردد.

به گزارش مرور نیوز، در آخرین دیدار هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۱۸ در ورزشگاه تختی آبادان با قضاوت پیام حیدری میهمان صنعت نفت آبادان بود و به برتری ارزشمند دو بر یک رسید.

پرسپولیس با این برتری به امتیاز ۳۹ رسید تا همچنان نزدیک‌ترین تعقیب کننده سپاهان باشد. سپاهان با همین تعداد امتیاز و تفاضل گل بهتر در رتبه نخست است. صنعت نفت هم با ۱۱ امتیاز در جایگاه نازل پانزدهم ماندگار شد.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که یحیی گل‌محمدی از ابتدا تیمش را با دو مهاجم تخصصی (آل‌کثیر و دیاباته) به میدان فرستاد تا به ناکامی‌های اخیرش پایان دهد.

در دقیقه هشتم ارسال بازیکن میزبان از جناح راست با تعلل مدافعان و احمد گوهری همراه شد تا فرید یوسفی با ضربه سر، گل نخست بازی را به ارمغان بیاورد.

هرچند پرسپولیس بازی را در اختیار گرفته بود اما میزبان نیز در ضد حملات عملکرد خوبی داشت.

در دقیقه ۱۹ شوت سنگین سینا اسدبیگی به تیرک دروازه صنعت نفت برخورد کرد و در ادامه شیخ دیاباته با ضربه سر گل تساوی پرسپولیس را به نام خود نوشت.

در ادامه نیمه نخست، روند بازی متعادل شد و موقعیت دیگری به دست نیامد تا تیم‌ها با تساوی به رختکن بروند.

در همان ابتدای نیمه نخست، پاس آل‌کثیر در موقعیتی مشکوک به آفساید به دیاباته رسید و این مهاجم موفق به ثبت گل دوم خود و تیمش شد.

در دقیقه ۶۳، سعید صادقی که چند دیدار را به دلیل مصدومیت از دست داده بود، جانشین مهدی ترابی شد.

در دقیقه ۸۵، دانیال اسماعیلی‌فر با بی‌دقتی یک فرصت مناسب گلزنی را از دست داد.

ترکیب صنعت نفت

فرزین گروسیان، سباستین پیریز، حسن بیت‌سعید(علی فریدون)، حکیم نصاری، طالب ریکانی(محمدرضا جلیل‌مزهر)، حسین سنگرگیر، محمد قنبری(امیرحسین فرهادی)، فردین یوسفی، مهدی ممی‌زاده(محمد باصری)، میثم تهیدست و یوسف وکیا

ترکیب پرسپولیس

احمد گوهری، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی(سعید صادقی)، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی، وحید امیری، شیخ دیاباته(علی نعمتی)، گئورگی گولسیانی، عیسی آل‌کثیر(فرشاد فرجی) و محمد عمری