برخی اخبار و گزارش ها در رسانه های خارجی و داخلی مخاطبان را شوکه می کند و به شگفتی وا می دارد بویژه اینکه اگر این رخدادها وصل به ورزش باشد.

به گزارش سرویس ورزشی مرور نیوز، اخیرا در برخی رسانه ها خبری نگران کننده را انتشار دادند. ماجرا از این قرار بود که حکم اعدام برای سه تن از مجرمان در ورزشگاه نی ریز به اجرا گذاشته شد.

از اینکه حکم اعدام برای این سه مجرم به درستی از سوی دستگاه قضایی محترم اجرا شده تردیدی نیست اما محل برگزاری این حکم جامعه ورزش را انگشت به دهان نگاه داشت.

چرا نباید یک روز آب خوش از گلوی ورزش دوستان پایین برود؟  چرا هر از گاهی باید موضوعی  درست کنیم تا آبروی کشور را در عرصه بین الملل زیر سوال ببریم؟  هر وقت خواستیم از لذت قهرمانی یا بالا رفتن جایگاه ورزش کشورمان در رده بندی های جهانی لذت ببریم با اقدامی خارج از عرف، بهانه به  دست جامعه بین الملل داده ایم تا بتوانند با فشار بر جامعه ورزشی ما مسیر پیشرفت را برای ما ناهموار کنند.

به گفته جامعه شناسان ورزش نماد صلح دوستی و ایجاد طراوت در افکار عمومی است و نباید با تصمیمات نادرست این فضا را از بین برد. اعدام در ورزشگاه تصمیم نادرستی بود که خطر تعلیق را برای ورزش کشورمان ارمغان آورد و ما را به یاد اتفاقات تلخ گذشته در افغانستان انداخت.

مستطیل سبز حرمت دارد. مستطیل سبز خیلی نا اهل ها را اهل کرد و خیلی از خرابی ها را آباد.این حرف ها را اهل دلهایش می فهمند، آن پهلوانی می فهمد که جز در محضر خدا و وقت ورود به زورخانه، مقابل کسی سر خم نکرد,آن بازیکنی می فهمد  که گُلش را به خدا تقدیم میک ند و بوسه اش را به چمن می زند.

این بغض ها و نگرانی های ما را آن اسطوره ای می فهمد که معنی عزت و احترام و توی مستطیل سبزی دید و آخرین وصیتش دور افتخار در استادیوم بود. همان جایی که خالق زندگی جدید او بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز