مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال درحالی قرار است شنبه 23دی ماه برگزار شود که نامزدهای تایید صلاحیت شده نهایی برای تصدی ریاست این فدراسیون، سه روز مانده به برگزاری انتخابات، هنوز مشخص نشده است.

به گزارش مرور نیوز، محمدحسین انصاری جعفری، کرم‌الله علی‌مرادی، رامین طباطبایی، حسن میرزا آقابیک، محمد رضاعلی، یوسفی صادقلو، حمید گرامیان، نعیمه ظفر، داریوش سلیمی، مازیار صبحی، سید مهرداد هاشمی، همایون ایزدپناه، جواد داوری، سیدحسن طباطبایی، ناشر رضایی، رمضانعلی دولو، بهروز منتقمی، محمد علیپور، علی حایک، رضا درویش، رضا مهندسی، مازیار ناظمی،مهرداد آگین و شبنم کلاهی 24 ثبت نام کننده ای بودند که در روز های 12تا21آذرماه برای تصدی ریاست این فدراسیون نام نویسی کردند.

وزارت ورزش و جوانان نیز 17دی ماه و کمتر از یک هفته مانده به زمان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون بستکبال در اطلاعیه ای اسامی افرادی را که بنا بر این اطلاعیه 'تاکنون' تایید صلاحیت آنها احراز شده به فدراسیون اعلام کرد.

درحالی که براساس بند 9 ماده چهارم آیین نامه جدید انتخاب رئیسان فدراسیون‌های ورزشی ،باید 10 روز قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی، اسامی نامزدهای واجد شرایط، اعضای مجمع و همچنین محل برگزاری انتخابات مشخص و روی سایت فدراسیون قرار گرفته باشد اما تاکنون اسامی نهایی قطعی تایید صلاحیت شدگان به صورت رسمی اعلام نشده است.

بر اساس اعلام وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 17 دی ماه، بهروز منتقمی، سید مهرداد هاشمی،رمضانعلی دولو ،مهرداد آگین ،مازیار ناظمی،سید حسن طباطبایی،کرم الله علیمرادی،رضا درویش، غلامعلی محمد علیپور ،رضامهندسی و رامین احمدی طباطبایی 11نامزدی هستند که براساس این اطلاعیه، 'تاکنون' صلاحیت آنها برای سکانداری این فدراسیون تایید شده است.

سرپرست فدراسیون بسکتبال روز چهارشنبه درباره نامشخص بودن نامزدهای نهایی ریاست این فدراسیون توضیح داد:در تاریخ 17دی ماه وزارت ورزش وجوانان در نامه ایی به این فدراسیون اسامی 11 نامزد تائید صلاحیت شده را اعلام کرد و ما نیز برای نفراتی که باید در مجمع انتخاباتی روز شنبه 23دی ماه حضور داشته باشند دعوت نامه ها را ارسال کردیم.

نصرالله پریچهره ادامه داد: با توجه به اینکه در نامه وزارت ورزش به فدراسیون آمده است که 'تاکنون 'صلاحیت این افراد تایید شده است بنابر این اسامی اعلام شده قطعی نیست و این احتمال وجود دارد که نام افراد دیگری در روزهای باقیمانده تا انتخابات، اعلام شود.

وی اضافه کرد: از 24 نفری که نام نویسی کردند تاکنون چهار نفر از حضور در انتخابات انصراف داده اند و از بین 20نامزد باقیمانده نیز، تاکنون صلاحیت 11 نفر احراز و به ما اعلام شده است و چیزی درمورد وضعیت 9 نفر دیگر از ثبت نام کنندگان هنوز به صورت قطعی اعلام نشده است.

سرپرست فدراسیون بسکتبال گفت: غلامعلی محمد علیپور هم از بین 11نامزد تایید صلاحیت شده انصراف خود را اعلام کرده است .

پریچهره افزود: اگر طی امروز و فردا صلاحیت دیگر افراد به ما اعلام نشود با رقابت همان 10 نامزد تایید صلاحیت شده مجمع انتخاباتی را روز شنبه آینده برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها هم در این رابطه گفت: صلاحیت 11 نامزد انتخابات فدراسیون بسکتبال از نظر مدیریتی و هم از نظر مراجع ذیصلاح احراز و تایید شده است.

محمد شروین اسبقیان ادامه داد: صلاحیت نامزدها در دو کمیسیون بدوی و نهایی بررسی و اعلام می شود که صلاحیت این 11 نامزد نیز در هر دو کمیسیون بررسی و اعلام شده است.

اسبقیان گفت: با توجه به پیگیری های انجام گرفته، به ما اعلام کردند که صلاحیت دیگر نامزدها نیز همچنان در دست بررسی است که اگر تایید شوند طی امروز و فردا اسامی آنها اعلام خواهد شد.

تاکنون مجمع انتخاباتی 13 فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان، ورزش سه گانه، کوهنوردی و صعودهای زمستانی، ورزش های دانش آموزی، کبدی، کشتی، تکواندو ، نجات غریق و غواصی، بوکس، هاکی، والیبال ، شنا شیرجه و واترپلو و چوگان برگزار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز