تیم ملی فوتبال مصر مقابل آفریقای جنوبی موفق به باز کردن دروازه حریف نشد و در نهایت با گل دقیقه های پایانی تمبینکسی تورچه، از دور رقابت ها کنار رفت.

به گزارش مرور نیوز،  تیم ملی فوتبال مصر بازی را بهتر آغاز کرد اما این آفریقای جنوبی بود که می توانست در دقیقه 15 به گل برسد اما ضربه خطرناک پرسی تائو را دروازه بان مصر مهار کرد. چند دقیقه بعد، بار دیگر پرسی تائو صاحب موقعیت شد اما ضربه او این بار هم راهی به چهارچوب دروازه مصر پیدا نکرد.

پس از آن نوبت مصری ها بود تا ابتکار عمل را در دست بگیرند و چند بار تا آستانه زدن گل اول پیش رفتند اما این اتفاق رخ نداد و نیمه اول با تساوی 0-0 به پایان رسید.

نیمه دوم را مصر بهتر و هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی، چند موقعیت خوب داشتند اما نتوانستند از هیچ یک از آنها استفاده کنند. در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان آفریقای جنوبی هم موقعیت های نصفه و نیمه ای داشتند اما هر چه به دقایق پایانی نزدیک می شدیم، احتیاط دو تیم باعث می شد که به نظر برسد بازی به وقت های اضافه کشیده خواهد شد.

اما در دقیقه 85، این آفریقای جنوبی بود که به گل رسید. روی یک حمله سریع و حساب شده بود که با پاس لبو موتیبا، لورچ پشت محوطه جریمه مصر صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

تلاش بازیکنان مصر برای جبران گل خورده ثمری نداشت و حتی نزدیک بود آفریقای جنوبی در وقت های اضافه به گل دوم برسد اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان یک گل به سود تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی به پایان رسید.

آفریقای جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آفریقا به مصاف نیجریه خواهد رفت .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز