وزیر ورزش و جوانان در مورد تغییر مدیر عامل استقلال توضیحاتی ارائه کرد و مدیر استقلال سر جای خودش است.

 به گزارش خبرگزاری موج، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از محمد نصیری از همه کسانی که در عرصه ورزش فعالیت دارند و در خلال چند دهه گذشته زحمت کشیدند و تاریخ پر افتخار ورزش را رقم زدند، تشکر کرد و گفت: در این مراسم چهره های حماسه آفرین زیادی حضور دارند که مردم خاطرات زیادی با افتخار آفرینی هایی آنها دارند. من صحنه حماسی المپیک ۱۹۷۶ مونترال را به خاطر دارم که رقابت جانانه ای بین نصیری، روسیه و مجارستان بود. قهرمانان ما در هر رویدادی تلاش می‌کنند مدال خوش رنگی بگیرند و سرود ایران نواخته شود و پرچم ایران به اهتزاز در آید.

او ادامه داد: در هر صورت حاصل تلاش ما در هشت دوره المپیک بعد از انقلاب  ۱۷ مدال طلا بوده است. این نشان می دهد نظام جمهوری اسلامی با وجود جو سازی هایی که می‌شود توانسته دستاوردهای خوبی داشته باشد. امیدوارم روند رو به رشد ادامه داشته باشد و با کسب سهمیه های بیشتر در المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ بدرخشیم.

سلطانی فر با اشاره به برگزاری این مراسم گفت: ما بنا داریم با توجه به منابعی که داریم امکانات بیشتری را در اختیار پیشکسوتان بگذاریم. من باور دارم ارتباط پیشکسوتان با مدیران صندوق در حل مشکلات قهرمانان می تواند موثر واقع شود.  از مدیرعامل صندوق می خواهم برنامه های متنوعی را برای رفاه حال پیشکسوتان طراحی و اجرا کنند. مجددا از محمد نصیری به عنوان ورزشکار بزرگ و تاریخ ساز تشکر می کنم و حتما از اینکه ماهیانه چنین مراسمی داشته باشیم حمایت می کنم. امیدوارم قهرمانان و پیشکسوتان در کوران زندگی ما را به عنوان یار صمیمی در کنار خود ببینند.

سلطانی فر در مورد وضعیت سعید ملایی که گفته می‌شود پناهنده شده است، تصریح کرد: تا الان چیزی که برای ما محرز است این است که رفتارهای مشکوکی از سوی فدراسیون های جهانی جودو دیده‌ایم که تلاش می کردند مشکلاتی را برای ما به وجود آورند. چهارشنبه و پنج‌شنبه کار را پیگیری کردیم.

وی افزود: کمیته ملی المپیک هم در نامه ای به ioc  ماجرا را شرح داده و درخواست کرده، دخالت کنند و جلوی تحرکات سیاسی فدراسیون جهانی جودو را بگیرند.

وزیر ورزش در مورد اینکه به نقل از ملایی گفته شده خانواده او تحت فشار است، رو به خبرنگار کرد و پرسید "آیا خانواده شما تحت فشار است" که خبرنگار گفت نه. وزیر بلافاصله گفت: اگر خانواده شما تحت فشار نیست پس خانواده او را هم تحت فشار نگذاشته‌اند.

سلطانی فر در مورد تغییر مدیر عامل استقلال نیز گفت: مدیر استقلال سر جای خودش است و با قدرت به کارش ادامه می‌دهد.

وزیر ورزش همچنین در مورد اینکه گفته می‌شود سعید آذری قرار است در استقلال پست بگیرد، تاکید کرد: این را الان از شما می شنوم.

او همچنین درباره تکمیل هیات رییسه پرسپولیس و استقلال گفت: یک نفر استعفا داده که جایگزین می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز