شرکت کنترل کیفیت هوای تهران آخرین وضعیت کیفیت هوای شهر را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۷ آذر ماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا ی تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه امروز(۷ آذر) کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

همچنین  در طی روز با افزایش نسبی تندی باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد اما با افزایش ترافیک شامگاهی و حاکمیت جو نسبتاً آرام در اواخر وقت امروز (۷ آذر) افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوای پایتخت دور از انتظار نخواهد بود و  با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز شنبه (۸ آذر) و آغاز تردد خودروها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش به‌تدریج افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و احتمال بارش باران طی روز سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد و  در ساعات پایانی شنبه نیز با توجه به استمرار ناپایداری جوی و بارش باران از غلظت آلاینده‌ها کاسته و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت اما آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۹ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز