«مارک زاکربرگ» نیز پس از ماسک درحال برنامه ریزی برای اخراج شماری از کارمندان فیس‌بوک است.

به گزارش مرور نیوز، پس از آنکه توئیتر حدود نیمی از کارمندان خود را اخراج کرد، فیس‌بوک نیز درحال برنامه ریزی برای اخراج کارمندان خود است.

گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی از آن است که «مارک زاکربرگ»، مدیر عامل گروه «متا» که مالک فیس‌بوک است، به دنبال از دست دادن ۷۰ درصد ارزش سهام این شرکت در سال جاری، قصد دارد به اخراج کارکنان متوسل شود.

این در شرایطی است که کارشناسان پیش بینی می‌کنند، عملکرد ضعیف و افزایش قابل توجه هزینه‌ها در سال آینده، منجر به سقوط ارزش سهام فیس‌بوک به حجم ۶۷ میلیارد دلار شود.

برخی این امر را به کاهش سرعت رشد متا در سطح جهانی در مقابل «تیک توک» ربط می‌دهند که در دنیای شبکه‌های اجتماعی به شدت در حال افزایش است.

در این راستا، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» با بیان اینکه اخراج کارکنان فیس‌بوک هزاران خانواده را تحت تأثیر قرار خواهد داد، نوشت که این روند ممکن است در این هفته و طی روزهای آتی صورت گیرد.

گفتنی است، شرکت توئیتر روز جمعه دفترهای کار خود را به طور موقت بست، دسترسی کارکنان به سامانه‌های داخلی را قطع کرد و به کارمندانش گفت نامه اخراجی یا ابقایشان را از طریق ایمیل دریافت خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز