رییس کمیته ملی المپیک گفت: کمیته بین المللی المپیک اجباری برای زدن واکسن نکرده اما توصیه کرده اند واکسن بزنید و بیایید.

به گزارش مرور نیوز، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مورد اجباری بودن واکسیناسیون ورزشکاران برای حضور در المپیک توکیو اظهار کرد: از نظر کمیته بین المللی المپیک اجباری وجود ندارد اما توصیه کرده اند واکسن بزنید و بیایید و حتی به ما گفته اند که حاضر هستند دو برابر تعداد کاروان، واکسن بدهند. مکاتباتی با وزارت بهداشت انجام دادیم و آنها هم اعلام کردند برای تأمین این میزان سهمیه که محدود است، مشکلی ندارند. حدود ۲۰۰ نفر هفته گذشته واکسن دریافت کردند و بقیه نیز امروز و در روزهای آتی واکسن می گیرند و کاروان ما بدون دغدغه  به المپیک می رود چون واکسن امنیت ذهنی برای ورزشکاران ما ایجاد می کند. البته ژاپن هم پروتکل های خود را حتما اجرا خواهد کرد.

او در پاسخ به این پرسش که کسی بوده از دریافت واکسن امتناع کند، گفت: خیلی محدود، در حد یکی دو نفر  که برای آنها هم تا قبل از اعزام انجام می شود.  

رییس کمیته ملی المپیک در مورد گمانه زنی ها در مورد برگزاری المپیک بیان کرد: مردم ژاپن نگران هستند حضور ۱۷ هزار نفر در المپیک به گسترش ویروس کرونا منجر شود. اما سیاست ژاپن بر این است که تمام ۱۷ هزار نفر در دهکده باشند و از دهکده خارج نشوند و در قرنطینه کامل، بازی ها برگزار شود. توماس باخ هم اعلام کرد تحت هر شرایطی بازی ها برگزار می شود. تمام تیم های المپیکی ما نیز در اردو هستند.

صالحی امیری در مورد پیش بینی جایگاه ایران در المپیک توکیو گفت: هنوز کسب سهمیه ما تکمیل نشده است و فعلا ۵۸ سهمیه داریم. پیش بینی ما این است بین ۶۰ تا ۶۵ سهمیه را داشته باشیم. در دنیا ۴۳ درصد سهمیه ها باقی مانده است و بعد از پایان مسابقات کسب سهمیه می توانیم قضاوت روشنی داشته باشیم و الان اطلاعات دقیقی وجود ندارد.  

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز