رئیس پلیس پایتخت از اولویت این روزهای پلیس که مبارزه با قاچاق و احتکار است، صحبت کرد و گفت: در طرح رعد ۵۵ تعداد ۸۲۳ سارق دستگیر شدند.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه پنجاه و پنجمین طرح رعد پلیس پیشگیری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کلانتری‌های ما امروز آنچنان قوی شده اند که رقیب پلیس آگاهی شده اند و باندهای پیچیده را شناسایی می‌کنند.

وی افزود: ۳ هزار و ۹۷۰ فقره اموال مسروقه کشف و ۳۳ گروه و باند را منهدم شدند.

رحیمی گفت: در طرح ۵۵ تعداد ۸۲۳ سارق، مالخر و…، دستگیر و به ۹۲۳ پرونده رسیدگی شد و ۶ اراذل و اوباشی که اموال مسروقه خرید و فروش می‌کردند هم دستگیر و ۵۴ شرور هم دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در این طرح ۱۳۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف شد، همچنین ارزش اموال مسروقه مکشوفه ۲۴.۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

وی گفت: در طرح رعد ۵۵ تعداد ۳ قبضه اسلحه جنگی و شکاری و ۵۸ قبضه سلاح سرد نامتعارف کشف و جمع آوری شده است.

رحیمی ادامه داد: ۸۵ پاتوق سارقین و محل‌های فروش اموال مسروقه شناسایی و پاکسازی شد و همچنین ۸ پاتوق مالخران پلمب شد.

به گفته سردار رحیمی تعداد همچنین ۱۰۸ پاتوق معتادان و خرده فروشان موادمخدر شناسایی و منهدم شده است.

وی تاکید کرد: ۳۲ درصد سارقین، سارقان تجهیزات خودرو، ۱۹ درصد سارقین اماکن خصوصی و دولتی، ۱۸ درصد سارقین معابر، ۹ درصد قاپ زن و ۴ درصد سارقین آپارتمان ها و ۱۸ درصد جیب بر و سارق منزل بوده اند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت، سارقین دستگیر شده در طرح رعد ۵۴ به ۵۱۱ فقره سرقت اعتراف کردند.

وی افزود: در مجموع ۲۸۱ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند و پارک‌های تهران به طور ویژه مورد پاکسازی قرار می‌گیرد.

رحیمی بیان کرد: در این طرح ۳۱ قاچاقچی کالا شناسایی و به ۲۹ پرونده قاچاق کالا رسیدگی و ۱۴۲ هزار و ۱۷۷ قلم کالای قاچاق کشف و همچنین هزار و ۱۴۷ لیتر مشروبات الکی کشف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت در پایان گفت: روز گذشته دو انبار بزرگ احتکار شده از آرد توسط پلیس امنیت اقتصادی کشف شد، همین جا اعلام می‌کنم مبارزه با احتکار و قاچاق کالا این روزها در اولویت کار ما است.