عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ضمن تاکید‌بر اینکه سلامت روح و جسم ‌وابسته به تغذیه مناسب است افزود: در گذشته آزمایشگاهی برای کنترل کیفیت مواد غذایی فعالیت داشت که متاسفانه در حال حاضر فعال نیست؛ اما طبق صحبت‌هایی که با مدیر عامل‌مجموعه داشته‌ام بنا شده راه‌اندازی مجدد این آزمایشگاه در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش مرور نیوز، سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران به مناسبت هفته سلامت با ایوب فصاحت مدیر عامل سازمان ‌‌میادین میوه‌ و‌ تره‌ بار و معاونان و مدیران این سازمان دیدار کرد.

وی در این نشست در خصوص اقدامات کمیته سلامت گفت: در کمیته سلامت ۲ کارگروه بهداشت محیط و سلامت شهروندی تعریف شده است. در کار گروه سلامت شهری که با سازمان میادین میوه‌و تره‌بار هم ارتباط دارد در ۴بعد روحی، اجتماعی، معنوی و  جسمی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران ضمن تاکید‌بر اینکه سلامت روح و جسم ‌وابسته به تغذیه مناسب است  افزود: در گذشته آزمایشگاهی برای کنترل کیفیت مواد غذایی فعالیت داشت که متاسفانه در حال حاضر فعال نیست؛ اما طبق صحبت‌هایی که با مدیر عامل‌مجموعه داشته‌ام بنا شده راه‌اندازی مجدد این آزمایشگاه در دستور کار قرار بگیرد.

نجفی در خصوص ضرورت راه‌اندازی این آزمایشگاه بیان کرد: با توجه به مشکلات محصولات تراریخته و کودهای سمی بسیاری از ناباروری‌ها، جهش‌های های ژنتیکی، ناهنجاری‌ها ‌و… ریشه در عدم تغذیه سالم دارد.

وی همچنین به مصرف نایلون‌‌های پلاستیکی در میادین میوه‌و‌‌تره‌بار اشاره کرد و گفت : با توجه به آسیب‌های مشهود پلاستیک‌ به محیط زیست حذف و یا کم‌تر مصرف کردن این نایلون‌ها می‌تواند به سلامت محیط زیست کمک کند که این امر نیاز به یک عزم ملی دارد.

عضو هئیت رئیسه شورای شهر با تاکید بر اهمیت نقش مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در ارائه خدمات شهری اظهار کرد: لذا ضرورت دارد مدیران سازمان میادین میوه‌و‌تره‌بار برای بهبود در کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهند در جریان نظرات و انتقادها و پیشنهاد‌های این سازمان‌ها قرار گرفته و اقدامات لازم را انجام دهند.

نجفی اظهار کرد: ارتقا سطح سلامت شهروندان از طریق عرضه محصولات تازه، با کیفیت و با کنترل‌های بهداشتی تحقق می‌یابد؛ از اینرو ضرورت دارد هم راستا با این موارد به فراوانی محصولات با قیمت مناسب نیز توجه ویژه شود.

وی همچنین به منظور  بررسی وضعیت میادین میوه‌و‌تره‌‌بار منطقه ۱۸ از یکی از این مراکز به صورت سرزده بازدید کرد.