معاون سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی تاکنون کمک هزینه تهیه عینک و جراحی را به کودکان مربوط به خانواده‌های نیازمند پرداخت کرده است.

به گزارش مرور نیوز، افروز صفاری فرد معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: تا سال ۱۴۰۰ کمک هزینه عینک را تا سقف ۱۵۰ هزار تومان پرداخت می‌کردیم که با توجه به هزینه بالای عینک، مبلغ ناچیزی بود، اما از اواخر امسال این رقم به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت که به کودکان خانواده‌های نیازمند پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: برنامه غربالگری تنبلی چشم از سال ۷۵ توسط سازمان بهزیستی شروع شده و این برنامه به این صورت است که کودکان سه تا ۶ سال مورد غربال اختلالات بینایی و تنبلی چشم یا همان آمبلیوپی قرار می‌گیرند.

معاون پیشگیری از معلولیت‌های مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: درصورتی‌که در فرآیند غربال افراد مشکوک شناسایی شوند به اپتومتریست ارجاع می‌شوند و در نهایت اگر نیاز به اقدامات جراحی و اقدامات تشخیصی پیشرفته داشته باشد با چشم پزشکانی که در این برنامه با ما همکاری می‌کنند، ارجاع خواهند شد و مداخلات درمانی اعم از تجویز عینک یا عمل جراحی انجام می‌شود.

صفاری فرد افزود: سازمان بهزیستی از ابتدا تاکنون کمک هزینه تهیه عینک و جراحی را به کودکان مربوط به خانواده‌های نیازمند پرداخت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال تفاهمنامه‌ای با بنیاد ۱۵ خرداد داشتیم که تقبل کردند کمک هزینه عینک را به سازمان بهزیستی کمک کند.

به گفته وی، بنیاد ۱۵خرداد این مسأله را تقبل کرد که در سه استان به ما نیرو‌های جهادی معرفی کنند تا بعد از آموزش‌هایی که سازمان بهزیستی به این نیرو‌ها می‌دهد، بتوانند در مناطق صعب العبور و محروم کمک کنند.