معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: جمع‌آوری پل حافظ در نوروز ۱۴۰۳ منتفی شد.

به گزارش مرور نیوز، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در حاشیه آیین بهره‌برداری از زیرگذر متوسلیان ـ باغستان در جمع خبرنگاران در خصوص روند تکمیل ساختمان بلدیه و تعیین کاربری آن گفت: ساختمان بلدیه یا خانه شهر در حال حاضر نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی را پشت سر گذاشته و بخش باقی مانده نیز مربوط به تامین تجهیزات است که این تجهیزات هم در حال نصب است.

وی افزود: این ساختمان در ۶ ماه نخست سال آینده به بهره‌داری می‌رسد و در خصوص کاربری نیز این ساختمان به عنوان مجموعه فرهنگی به معنای عام مدنظر قرار گرفته است و در خصوص استقرار سازمان زیباسازی چیزی نشنیده‌ایم و بعید می‌دانم این موضوع صحیح باشد. 

وی درباره احداث زیرگذر در میدان سپاه نیز گفت: زیرگذری در محدوده میدان سپاه در مسیر غرب به شمال امکان‌سنجی شده که پس از تصویب در شورای شهر تهران در سال آینده اجرایی خواهد شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در تشریح پروژه‌های این معاونت که تا پیش از پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد گفت: پارکینگ طبقاتی مینابی در منطقه ۱۵ ظرف یکماه آینده به بهره برداری می‌رسد. همچنین کنارگذر آزادگان در محدوده منطقه ۱۶ ظرف ۲ هفته آینده با اثرگذاری بسیار زیادی در بار ترافیکی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: راست گرد شهید ستاری لشکری ظرف ۲۰ روز آینده و فاز دیگری از پروژه زیرگذر نواب تندگویان تا پیش از پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد؛ تقاطع همت چمران هم تا پایان سال عملیاتی خواهد شد.

حق‌بین در خصوص جمع‌آوری پل حافظ نیز گفت: این پل امسال و در نوروز ۱۴۰۳ جمع‌آوری نخواهد شد؛ بی‌تردید باید مطالعات مشترکی با حوزه حمل و نقل ترافیک و پلیس انجام شود تا میزان تاثیر آن بر بار ترافیکی مرکز شهر امکان‌سنجی شود؛ باید این پل با یک زیرگذر در آن محدوده جایگزین شود لذا باید به سمت مقاوم‌سازی این پل حرکت کنیم.