فرمانده کل انتظامی کشور گفت: نقش آموزش در اجرای ماموریت‌ها بسیار مهم و اساسی است و باید در این زمینه ارتقاء مهارت‌های پلیسی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مرور نیوز، سردار احمدرضا رادان ، در نشست فصلی فرماندهان فراجا اظهار داشت: خدا را شاکرم که توفیق شد در جمع عزیزانی باشم که به واسطه عزیز بودن آن‌ها و نیرو‌های تحت امرشان مجموعه فراجا در مأموریت‌های انجام شده موفق و توانسته رضایت مقام معظم رهبری و مسئولان را در پی داشته باشد.

وی افزود: امیدوارم گزارش‌های ارائه شده در این نشست توشه‌ای برای انجام بهتر مأموریت‌ها باشد.

سردار رادان گفت: هنگامی که از ارکان امنیت داخلی صحبت می‌شود باید نگاهی به محیط پیرامونی داشته باشیم و قطعاً باید توجه داشت به آنچه که در محیط پیرامونی نزدیک و دور ما می‌گذرد و پیش بینی‌های لازم را در این خصوص اندیشید.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای آسیب به کشور ما اضافه کرد: قطعاً تجربه‌های گوناگون و انجام مأموریت‌های متنوع پویایی خاصی به سازمان و کارکنان ما خواهد داد و در این میان باید تلاش کنیم صیانت از محیط داخلی فراجا تقویت شود و این را باید با تسخیر دل‌ها در فرماندهی تحکیم بخشیم.

سردار رادان در ادامه به موضوعات مختلف و مورد تاکید فرماندهی انتظامی پرداخت و گفت: در همایش امنیت اقتصادی تاکید کردم که امسال سال سختی برای قاچاقچیان خواهد بود و بر آن تاکید مجددی برای سال آینده دارم.

وی به موضوع انس با قرآن کریم و نهج البلاغه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه فرماندهی انتظامی پس از مدت‌ها و برای اولین بار توانست در میان نیرو‌های مسلح عنوان اولی را کسب کند که این مهم نشان دهنده این است که فراجا در کنار انجام مأموریت‌های ذاتی به تکالیف دینی نیز بیش از پیش اهمیت می‌دهد و در هر مکانی که ما حافظ و عامل به قرآن داشته‌ایم آمار تخلفات ما کمتر بوده چراکه این افراد دیگران را نیز با خود همراه می‌کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه قطعاً باید تلاش مضاعفی در موضوعات معیشتی کارکنان انتظامی صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: انس با زیر مجموعه و در برخی موارد شنیدن درد دل‌های آنان می‌تواند بار بسیاری از روی دوش آنان بردارد.

سردار رادان به تلاش‌های انجام گرفته در ساخت منازل سازمانی و ملکی اشاره و خاطرنشان کرد: از تلاش همه عزیزان در این بخش قدردانی می‌کنم و باید تاکید کنم به هیچ عنوان به این حد از تلاش راضی نیستم و باید اقدامی جهادگونه در این زمینه انجام شود.

وی به موضوع سرقت و قاچاق نیز اشاره کرد و گفت: این موضوعات جز اولویت‌های اصلی فراجا محسوب می‌شود چراکه از سویی سرقت دغدغه اصلی مردم و قاچاق نیز به عنوان عاملی برای از بین بردن فرصت‌های شغلی و نابودی تولید داخل محسوب می‌شود که خسارات جبران ناپذیری به کشور تحمیل می‌کند.

سردار رادان به اجرای طرح پابند الکترونیک در ۳ استان تهران و البرز و غرب استان تهران اشاره کرد و گفت: این طرح با قوت اجرا خواهد شد و از همه زمینه‌ها برای کاهش سرقت و بهره گیری از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه برخورد با قاچاقچیان سلاح و مهمات و نیز برخورد با اراذل و اوباش از دیگر اولویت‌های مجموعه فراجا خواهد بود، اظهار داشت: در کنار این اقدامات باید جمع آوری معتادان متجاهر نیز در دستور کار باشد و این افراد چهره شهر را مخدوش نکنند.

سردار رادان با تاکید بر اشراف اطلاعاتی در انجام مأموریت‌ها اضافه کرد: هوشمندسازی، سرمایه انسانی، تجهیزات و اصلاح فرآیند‌ها باید به سرعت در دستور کار فرماندهان استان‌ها باشد و این مهم جزو اولویت‌های سال آینده تلقی شود.

فرمانده کل انتظامی کشور آموزش همراه با مهارت را مورد تاکید قرار داد و گفت: توسعه حرفه‌ای و تخصصی و استفاده از بهترین مربیان در انجام پیشبرد مأموریت‌ها بسیار حائز اهمیت است و این امر باید در برنامه‌های آموزشی لحاظ شود و از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه استفاده شود.

سردار رادان افزود: نقش آموزش در اجرای مأموریت‌ها بسیار مهم و اساسی است و باید در این زمینه ارتقا مهارت‌های پلیسی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

سردار رادان در پایان از برگزار کنندگان مراسم دانش آموختگی، معاونت آماد و پشتیبانی برای الحاق تجهیزات و از همه بخش‌های مجموعه انتظامی به دلیل انجام مأموریت‌های شبانه روزی که خواب را از چشمان خود می‌گیرند تا مردم آسوده بخوابند تقدیر و تشکر کرد.