وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در کشور خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم هدفگذاری دولت در بخش مسکن اجرایی شود.

به گزارش مرور نیوز، مهرداد بذرپاش اظهار کرد:‌در سفر رییس جمهور و اعضای هیئت دولت بیش از ۱۴ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به مردم تحویل شد و با احتساب ۶ هزار واحدی که قبلا تکمیل و تحویل شده بود بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی به مردم هرمزگان تحویل شد. در بخش واگذاری زمین نیز بیش از ۱۱ هزار قطعه زمین تا امروز در استان هرمزگان واگذار شد.

وی با اشاره به واگذاری ۱۲۰۰ قطعه زمین در طرح جوانی جمعیت به مردم، افزود: با احتساب ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه‌ای که در سفر پیشین به هرمزگان انجام شده بود تا امروز ۵ هزار و ۷۰۰ قطعه زمین برای طرح جوانی جمعیت به مردم هرمزگان واگذار شد.


وی از آغاز عملیات آماده سازی و واگذاری ۲۸ هزار قطعه زمین روستاییخبر داد و با بیان این‌که عملیات اجرایی احداث دو شهر جدید خلیج فارس و مکران مرکزی به دنبال ایجاد ۲۷ نقطه ساحلی و ۲۷ شهر ساحلی در پهنه سواحل جنوب آغاز شد، تصریح کرد: بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و این عدد مرتب افزوده می‌شود. در تلاش هستیم تا تمامی هدف گذاری در دولت در زمینه مسکن به اجرا درآید.