شهروندان آمریکایی در یک راهپیمایی همبستگی خود را با مردم فلسطین و آرمان عدالت خواه آن‌ها اعلام کردند.

به گزارش مرور نیوز، راهپیمایی گسترده‌ای در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و قدس اشغالی در شهر شیکاگو در آمریکا برگزار شد که شماری از مردم آمریکا نیز در آن شرکت کرده بودند.

ستان اسمیت شهروند آمریکایی که در این راهپیمایی شرکت کرده بود و پرچم فلسطین را در دست داشت، گفت: «به نظر من آمریکا باید حمایت خود را از اسرائیل متوقف کند و خاک فلسطین را به مردم فلسطین برگرداند. اگر به نقشه قبل از سال ۱۹۴۸ نگاهی کنیم می‌بینیم که این قسمت از خاورمیانه متعلق به فلسطین بوده است، اما از آن‌ها ربوده شد. آمریکا باید از توجه مفرط به آنچه در اوکراین می‌گذرد دست بردارد و به پایان دادن به ظلمی که در جهان ایجاد کرده اند، فکر کند، یعنی ظلم به فلسطین که بیش از ۸۰ سال است ادامه دارد. بله آمریکا باید حقوق فلسطینی‌ها را به آن‌ها برگرداند و خاک آن‌ها را به آن‌ها بدهد. حامیان اسرائیل باید بازخواست و صهیونیست‌ها باید به خاطر ظلمی که سالیان سالیان به فلسطینی‌ها کرده اند محاکمه شوند.»

اقلیت‌های فلسطینی و عربی نیز در این راهپیمایی حضور داشتند و شرکت کنندگان در این تظاهرات توقف اقدامات رژیم صهیونیستی را علیه نمازگزاران در مسجد الاقصی خواستار شدند.

شهروندان آمریکایی در این راهپیمایی همبستگی خود را با مردم فلسطین و آرمان عدالت خواه آن‌ها اعلام کردند. آنها خواستار اعلام موضع مردم آمریکا در این خصوص شدند و اعلام کردند باید به حمایت از اسرائیل پایان داد. ما از مدت پیش این مسئله را گفته ایم، اما باید صدای خود را بلند کنیم. همانگونه که می‌دانید اکثر شرکت کنندگان در این تظاهرات فلسطینی هستند و باید آمریکایی ها، سیاهپوستان و لاتین زبان‌ها نیز در اینگونه راهپیمایی‌ها شرکت کنند. ما از دولت می‌خواهیم به اشغالگری اسرائیل پایان دهد.»

پیش از این تظاهرات نیز در یک راهپیمایی دیگری برخی از اعضای کنگره و رهبران اجتماعی آمریکا شرکت کردند و از دولت این کشور خواستند به حمایت بی قید و شرط از اسرائیل پایان دهد و عدالت برای مردم فلسطین محقق شود.