ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از حملات موشکی گروه‌های مقاومت فلسطین در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، ارتش رژیم صهیونیستی با استقرار ۱۴۰۰ نظامی حوالی قدس اشغالی در حالت هشدار و آماده‌باش کامل قرار گرفته است.

علاوه بر آن، ۱۲گردان دیگر از نظامیان صهیونیست در امتداد خط تماس با خط سبز مستقر شده‌اند.

طبق گزارش پایگاه خبری «العربی الجدید»، به دلیل این تشدیدات امنیتی انتظار می‌رود «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز جلسه‌ای برای ارزیابی وضعیت درگیری در سرزمین‌های اشغالی برگزار کند. منابع خبری احتمال می‌دهند که این نگرانی به احضار گردان‌های ذخیره از نظامیان ارتش برای جایگزینی آن‌ها با گردان‌های معمولی منجر شود.

در همین حال، از صبح امروز اشغالگران با اعمال تحریم‌های اقتصادی همگانی در نوار غزه، گذرگاه‌های زمینی خود با غزه را بستند و از ورود ۱۲۰۰۰ کارگر فلسطینی از نوار غزه برای کار به سرزمین‌های اشغالی جلوگیری کردند.

از سوی، رژیم اشغالگر نیز با انتشار اخباری مبنی بر عدم علاقه ارتش صهیونیستی به پوشش این اقدامات تنبیهی در قالب مسائل اقتصادی، از الفاظ جدیدی برای توصیف مجازات همگانی استفاده کرده و درخواست کرده تا این اقدامات، ابزاری برای فشار غیرنظامی تلقی شود.

با توجه به ارزیابی‌های امنیتی اسرائیل که امروز توسط رسانه‌های مختلف اسرائیلی از جمله «هاآرتص» و «اسرائیل هیوم» منتشر شد، آن‌ها برای تشدید وضعیت اقتصادی غزه انگیزه‌های سیاسی دارند. مقامات رژیم صهیونیستی به این جمع‌بندی رسیده‌اند که در واقع حماس، خواهان تشدید تنش نظامی نیست.

با وجود این، برآوردهای اسرائیلی که از طریق رسانه‌های اسرائیلی اعلام می‌شود، حاکی از این است که انتظار می‌رود که «وضعیت تنش» در دو هفته آینده به مناسبت‌های مختلف [از مراقبت‌ها در شب قدر تا آخرین نماز جمعه] ادامه پیدا کند.

این در حالی است که امروز شبکه اسرائیلی «کان» نیز خبر داده بود فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی به مقامات سیاسی در تل‌آویو توصیه کرده‌اند به شلیک راکت‌ها از سمت غزه پاسخ نظامی ندهند و با گروه‌های مقاومت فلسطین درگیر نشوند.