جو بایدن رئیس جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه نظام سوریه را یک سال دیگر تمدید کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت روزنامه العربی الجدید، در دستور مربوط به تمدید تحریم‌ها علیه نظام سوریه که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا آن را امضا کرد، ادعا شده است: "وحشی گری نظام سوریه و سرکوب مردمش که خواهان آزادی و دولت منتخب هستند نه تنها ملت سوریه را در معرض خطر قرار می‌دهد بلکه نوعی بی ثباتی درسرتاسر منطقه ایجاد می‌کند. همچنان اقدامات و سیاست‌های نظام سوریه از جمله تسلیحات شیمیایی و حمایت از نهادهای تروریستی تهدیدی علیه امنیت ملی و سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا است."

در این دستور آمده است: "آمریکا خشونت و نقض حقوق بشر و تجاوزات نظام بشار اسد و حامیان روس آن را محکوم می‌کند و از نظام اسد و حامیانش می‌خواهد جنگ خشونت آمیز علیه مردمش را متوقف کنند. همچنین آتش‌بس را در سرتاسر کشور برقرار کنند و کمک‌های انسانی را بدون مانع به تمام سوری‌ها رسانده و برای حل و فصل سیاسی در سوریه مذاکره کنند. آمریکا تغییر سیاست‌ها و اقدامات دولت سوریه را بررسی خواهد کرد تا مشخص شود که آیا همچنان به این سیاست‌ها ادامه می‌دهد یا خیر."

تحریم‌های آمریکا علیه نظام سوریه در دوره بشار اسد در سال ۲۰۰۴ آغاز شد. از سال ۲۰۱۱ دولت آمریکا تحریم‌هایی را علیه نهادها و مسئولان نظام سوریه و حامیانشان اعمال کرده است.