هم‌زمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال آغاز گفت‌وگوهای صلح بین اوکراین و روسیه، مشاور ارشد رییس‌جمهور سابق اوکراین می‌گوید احتمال برکناری رییس‌جمهور کنونی این کشور وجود دارد.

به گزارش مرور نیوز، «اولئگ ساسکین» مقام سابق اوکراین ی و مشاور ارشد دو رییس‌جمهور پیشین اوکراین اعلام کرد عدم تمایل «ولودیمیر زلنسکی» رییس‌جمهور این کشور برای گفت‌وگوی صلح با روسیه احتمالاً منجر به برکناری او شود تا چنین گفت‌وگوهایی احتمالی آغاز شود.

ساسکین با انتشار پیامی تصویری در فضای مجازی دراین‌باره گفت: زلنسکی که همچنان معتقد است پیروزی باید در میدان جنگ به دست آید، به سادگی «نمی‌تواند» وارد مذاکرات صلح با مسکو شود. به گفته ساسکین چنین موضعی روسیه و حداقل برخی از حامیان غربی اوکراین را به این فکر می‌اندازد که به شخص دیگری برای نمایندگی کی‌یف نیاز دارند که بتواند «حتی بر سر یک آتش‌بس موقت توافق کند». دستیار سابق رئیس جمهور افزود، برای دستیابی به آن، رهبری فعلی اوکراین باید «خنثی شود».

به اعتقاد این مقام سابق دولت اوکراین، ایده مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین نه تنها در روسیه بلکه در غرب نیز به یک نروایت رایج» تبدیل شده است. وی همچنین یادآوری کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، چنین ایده هایی را چندی پیش اعلام کردند.