دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار امیرعبداللهیان با تأکید بر آمادگی کامل مقاومت در جبهه‌های مختلف، پیروزی نهایی مقاومت و شکست دشمن صهیونیستی را قطعی خواند.

به گزارش مرور نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در سفرش به لبنان، با  سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین تحولات منطقه، لبنان و فلسطین و جنگ غزه و مسؤولیت همه طرف‌ها در این دوره تاریخی و سرنوشت‌ساز برای پشتیبانی از مسأله فلسطین و قدس شریف، تلاش‌های سیاسی جاری برای توقف حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و احتمالات و سناریوهای مطرح در این خصوص گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه در این دیدار گزارشی از تحرکات و رایزنی‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در هفته‌های گذشته برای کمک به مردم فلسطین و توقف جنایات جنگی رژیم متجاوز صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوار غزه ارائه کرد و دستیابی به توافق در زمینه برقراری آتش‌بس انساندوستانه و تبادل اسرا را نتیجه مقاومت و پایداری ملت فلسطین و عجز و درماندگی رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت برشمرد.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در این دیدار با اشاره به ایستادگی وصف‌ناپذیر رزمندگان مقاومت ‌و مردم مقاوم فلسطین در نوار غزه ‌و کرانه باختری و تأکید بر آمادگی کامل مقاومت در جبهه‌های مختلف، پیروزی نهایی مقاومت و شکست دشمن صهیونیستی را قطعی خواند.

وزیر امور خارجه در پایان دیدارها و ملاقات‌های خود در لبنان و قبل از خروج از بیروت، به همراه هیأت همراه در روضة الشهیدین مزار شهدای مقاومت لبنان و شهدای اخیر حزب الله حضور یافت و با قرائت فاتحه، به روح بلند شهدای مقاومت ادای احترام کرد.

وی در ادامه این سفر بیروت را به مقصد دوحه ترک کرد. گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات قطری در خصوص تحولات فلسطین و روند تحولات غزه و نیز برخی موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای، از اهداف سفر وزیر امور خارجه به دوحه است.