هماهنگ کننده راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: پس از دستور حمله ترامپ به ژنرال (شهید حاج قاسم) سلیمانی، حملات به نظامیان و تاسیسات ما به شدت افزایش یافت.

به گزارش مرور نیوز، «جان کربی» هماهنگ کننده راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز در ارتباط با حملات تجاوزکارانه این کشور به نقاطی در عراق و سوریه گفت: جمعه شب اهداف خاصی را هدف قرار دادیم.

سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در این خصوص ادامه داد: برنامه ریزی زیادی در این باره انجام دادیم.

وی در پاسخ به سووال مجری برنامه درباره اینکه آیا واشنگتن اهدافی در ایران را مدنظر دارد یا خیر، گفت: من در برنامه تلویزیونی حضور ندارم تا درباره برخی احتمالات در آینده حرف بزنم؛ اما می گویم که آنچه جمعه شب دیدید، تنها دُور اول بود؛ پاسخ‌های بیشتری از سوی ما وجود خواهد داشت.

«جان کربی» در پاسخ به سووالی پیرامون اختیارات «جو بایدن» در ارتباط با این قبیل تجاوزات اضافه کرد: می‌دانیم که رئیس جمهور اختیار چنین حملاتی را دارد… آنچه ما در ۳ سال پیش انجام دادیم... بیش از ۵۰۰ تحریم نهادها، ۵۰ نظام تحریمی و... بوده است. رئیس جمهور خواستار گسترش درگیری‌ها در خاورمیانه (غرب آسیا) نیست.

وی در ادامه افزود: اقدامات ما مثل دولت قبل نیست؛ بعد از دستور حمله رئیس جمهور پیشین- ترامپ- به ژنرال (شهید حاج قاسم) سلیمانی، حملات به نظامیان و تأسیسات ما به شدت افزایش یافت؛ آنقدر این حملات افزایش داشت که در اواخر ۲۰۲۰، «مایک پمپئو» وزیر خارجه وقت آمریکا موضوع بررسی بستن سفارتمان در بغداد را آغاز کرد.