هزاران فلسطینی امروز با وجود تدابیر شدید امنیتی و اعمال محدودیت‌های بی‌سابقه رژیم اشغالگر در دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مسجدالاقصی شرکت کردند.

به گزارش مرور نیوز، اداره اوقاف اسلامی در قدس اعلام کرد که دومین نماز جمعه ماه مبارک رمضان با حضور ۱۲۰ هزار فلسطینی در مسجدالاقصی برگزار شد.

شیخ «خالد ابوجمعه» خطیب مسجدالاقصی در خطبه‌های نماز جمعه تاکید کرد که مردم فلسطین به سرزمین خود پایبند هستند و تمام طرح‌ها و برنامه‌های رژیم صهیونیستی برای کوچ اجباری و آوارگی فلسطینیان را با شکست مواجه خواهند کرد.

وی تاکید کرد که مسجد الاقصی با تمام نمازخانه‌ها و صحن‌هایش به عنوان یک مسجد کاملا اسلامی باقی خواهد ماند و مردم فلسطین با حضور در صفوف نماز جماعت در این مسجد، برنامه‌های رژیم اشغالگر اسرائیل برای یهودی سازی مسجدالاقصی و شهر قدس را با شکست مواجه می‌کنند.

مردم فلسطین در حالی در دومین نماز جمعه در مسجد الاقصی حضور یافتند که نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل در چند روز قبل برای دومین هفته متوالی محدودیت‌های شدیدی را به منظور جلوگیری از ورود فلسطینیان ساکن کرانه باختری اشغالی به شهر قدس جهت اقامه نماز جمعه در مسجدالاقصی اعمال کرده بودند.

نظامیان رژیم صهیونیستی حضور خود را در ایست‌های بازرسی نظامی منتهی به شهر قدس تقویت کرده بودند و با بررسی هویت شهروندان، به بهانه نداشتن مجوزهای لازم از ورود صدها نفر از فلسطینیان به این شهر مقدس برای اقامه نماز در مسجدالاقصی جلوگیری کردند.