دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهید آیت الله رئیسی رئیس جمهور فقید و هیئت همراه وی سخنرانی می‌کند.

به گزارش مرور نیوز، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و شهید دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و همراهان بزرگوار آنها که امروز در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان و دولتمردان ایرانی و همچنین مردم ایران و خانواده شهیدان تاکید کرد که سقوط بالگرد رئیس جمهور ایران و شهادت این دولت مردان وفادار حادثه دردناکی هم در ایران و هم در خارج از این کشور بود و ما نیز دچار اندوه بزرگی شدیم و عزیزان و مجاهدان خوب و بزرگی را در این مرحله حساس جنگ ضد استکبار جهانی و تجاوز اشغالگران صهیونیست علیه غزه از دست دادیم.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین درگذشت علامه شیخ علی کورانی (روحانی برجسته لبنانی و عضو فقید شورای رهبری حزب‌الله) را نیز از طرف حزب الله و دوست‌داران ایشان تسلیت گفت.  


وی ضمن ابراز همدردی با امام امت و ملت ایران و مسئولان ایرانی و خانواده‌های شهدا ابراز داشت که ما از نزدیک رئیس جمهور شهید ایران را می‌شناختیم و حتما صحبت‌های من در خصوص ایشان خواهد بود. در خصوص آیت الله آل هاشم ما مسائل زیادی شنیده‌ایم و دیده‌ایم که ایشان عالمی مجاهد بودند و شخصیت عظیمی داشتند اما صحبت من بیشتر در خصوص آیت الله رئیسی و حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه فقید ایران خواهد بود که بیشتر به مسائل منطقه مربوط می‌شود.  

  سید حسن نصرالله ادامه داد: باید بار دیگر بر این نکته تاکید کنم که ما نیاز به شناخت این افراد و شناساندن آنها به نسل جوان داریم، اما آنها نیازی به تعریف‌های ما ندارند بلکه ما نیاز داریم که از آنها مطلب یاد بگیریم. الگو تنها مربوط به پیامبر و امام نیست، بلکه در مواردی، رئیس جمهور و شهردار و مادر و همسر و حتی یک کارگر الگو نیز اطلاق می‌شود. بدون این الگوبرداری‌ها انسان فقط می‌تواند از نظریه‌ها و تئوری‌ها صحبت کند، اما این اسوه‌ها و الگوها هستند که می‌توانند آرمان‌ها را به ما بشناسانند.

سید بزرگ مقاومت افزود: امروز سید شهید ما به عنوان یک اسوه و الگو مطرح است. البته ایشان تاریخ بلند بالایی داشته و ما نسبتا ایشان را به ویژه در سال‌های اخیر در سه مقطع شناختیم. مورد اول زمانی بود که ایشان مسئولیت آستان قدس رضوی در مشهد مقدس را بر عهده گرفت، مورد دوم وقتی بود که ایشان ریاست قوه قضاییه را بر عهده گرفتند و مرحله سوم زمانی بود که ریاست جمهوری ایران را پذیرفتند. ایشان خادم الرضا بودند و این لقبی شریف و بزرگ است. مدیریت حرم امام رضا بسیار گسترده و وسیع است.
 
نصرالله تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات ایشان رهایی از بروکراسی‌های طولانی مدت بود و باعث شد از تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها جلوگیری کند. ایشان شبانه روز تلاش و کار می‌کرد و خود را خادم ملت و در خدمت مردم می‌دانست. او در همه جا حضور داشت و به صورت ویژه در مناطق مستضعف و دوردست حاضر می‌شد. ایشان به مناطقی سیل زده و آسیب دیده می رفت و نزدیک‌ترین افراد به ایشان انسان‌های محروم بودند .ایشان بسیار شجاع بود و به مقاومت ایمان و اعتقاد داشت و در برابر طاغوت‌های زمان ایستادگی می‌کرد. ایشان عالم با عمل بود و در طول این سه سال تقریباً هیچ تعطیلی نداشت و به همه استان‌ها و شهرها می رفت و با وجود تمام این اقدامات مطیع امام خامنه‌ای بود.

دبیر کل حزب‌الله تاکید کرد: در ایران رئیس جمهور با دو چالش مواجه است که چالش اول عامل اقتصادی یعنی تحریم‌ها است و چالش دوم سیاست خارجی و روابط با کشورهای دیگر است. ایران از زمان انقلاب اسلامی در برابر این دو چالش قرار داشته و در برابر تمامی سختی‌ها و فشارها مقاومت و ایستادگی کرده است. انقلاب اسلامی در همان روزهای اول پیروزی خود، محاصره و تحریم شد و 8 سال جنگ به جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد که یک جنگ جهانی به شمار می‌رفت و همه طاغوت‌های جهان در آن شرکت داشتند و به صدام کمک کردند.

سید نصرالله اظهار داشت: ایران شهدای زیادی را فدا کرد و بسیاری از جوانان جانباز شدند و شهرها ویران شد، این در حالی بود که تحریم‌ها همچنان ادامه داشت و ایرانی‌ها از واردات کوچک‌ترین چیزها محروم بودند. 

وی مجددا با ابراز تاسف از حادثه دردناک سقوط بالگرد و شهادت مقامات کشورمان خاطرنشان کرد: این حادثه‌ها برای ایران جدید نیست و ایران در یک روز رئیس جمهور و نخست وزیر اسبق خود را از دست داده و همچنین پیشتر رئیس وقت قوه قضاییه را در عملیات تروریستی منافقان و گروهک‌های کوردل از دست داد و در عین حال حوادث مناطق مرزی و کردستان و .. ادامه داشت.

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به دستاوردهای شهید رئیسی در دوره‌ای که دشمنان تحریم و محاصره ضد ایران را به اوج رسانده بودند گفت: تحریم‌ها همچنان بر سر موضوعات هسته‌ای علیه ایران اعمال می‌شد و وقتی یک رئیس جمهور در چنین فضایی این سمت را قبول می کند، شرایط یچیده‌ای را پیش روی خود دارد و باید با تمامی این مسائل مقابله کند.

وی بازگشایی مجدد کارخانه‌های ایران که تعداد آنها بالغ بر 7 هزار کارخانه است و احیای مجدد مسکن سازی و تحویل چند صد هزار مسکن را از جمله دستاوردهای دولت شهید رئیسی خواند و گفت:  تملیک اراضی به خانواده های مستضعف از دیگر دستاوردهای شهید رئیسی است و بیش از دو میلیون واحد مسکونی در این مدت احداث شد.

دبیر کل حزب‌الله به رشد چشمگیر تولید و صادرات نفت ایران در دوره شهید رئیسی در اوج تحریم‌های دشمن علیه نفت کشورمان اشاره و تاکید کرد: افزایش تولید نفت و فرآورده‌های پتروشیمی و فروش نفت به بیش از 3 میلیون بشکه در روز، در طول این مدت انجام شد. همچنین در دوره دولت شهید رئیسی، برق رسانی و گازرسانی به مناطق محروم تقویت شد و مقابله با کرونا و بازگرداندن پول‌های بلوکه شده ایران تنها چند مورد از دستاوردهای دولت شهید رئیسی بود که من سعی کردم آنها را به صورت خلاصه و سریع بیان کنم.  

نصرالله ادامه داد: شهید رئیسی تلاش می‌کرد به حرف‌های مستضعفان و محرومان جامعه گوش کند و در خدمت آنها باشد و به همین علت به شهدای حادثه اخیر سیدالشهدای خدمت گفته می‌شود.  
 
وی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های دولت ایران در خصوص سیاست خارجی اشاره و تاکید کرد که در اینجا نقش دکتر امیر عبداللهیان نیز مطرح می‌شود. ایشان اولویت را تقویت ارتباط با کشورهای همسایه قرار داده بودند و سپس نگاه به شرق را به عنوان اولویت اصلی خود مطرح کرده بودند. البته قرار نبود به غرب نیز پشت کنند، اما اولویت به کشورهای همسایه و شرق داده می شد. شهید امیرعبداللهیان تنها بر مبنای پایبندی به آرمان‌های انقلاب سیاست خارجی خود را دنبال می‌کرد و در طول این سه سال حرکت و تلاش ایشان در همین راستا دنبال شد. همچنین در این دوره سفرهای زیادی در این زمینه و بر اساس همین اولویت‌ها صورت گرفت و در عین حال ایران به روابط با غرب نیز پایبند بود. عضویت در شانگهای و دیگر سازمان‌های بین‌المللی از دیگر فعالیت‌های ایران در این مدت بود.  

وی به نقش آرمان فلسطین در سیاست خارجه دولت آیت الله رئیسی پرداخته و گفت: ایشان ایمان و باور شدیدی به آرمان فلسطین داشت و دشمنی شدیدی با صهیونیست‌ها داشت. وی مقاومت را تنها راه آزادی سرزمین‌های اشغالی از شر صهیونیست‌ها می‌دانست و در طول مسیر فعالیت‌های خود این مواضع را دنبال کرد و از هیچ کمکی در این عرصه دریغ نمی‌کرد. 

سید مقاومت افزود: ایران با افتخار اعلام می‌کند که از محور مقاومت و مقاومت فلسطین، با همه ابزارها از جمله ابزار دیپلماتیک و آموزشی و مالی و نظامی حمایت می‌کند و شهید رئیسی نقش بزرگی در این عرصه داشت. وزیر خارجه شهید ایران  نیز ایمان قوی به این آرمان داشت و عاشق مقاومت بود. ما از مدت‌ها پیش ایشان را می‌شناختیم. ایشان پیش از این معاون بخش عربی- آفریقایی وزیر امور خارجه سابق ایران بودند و سپس مشاور بخش عربی و آفریقایی رئیس مجلس شورای اسلامی بود و در نهایت وزیر امور خارجه شد.  

دبیر کل حزب‌الله ادامه داد: دکتر امیرعبداللهیان سفرهای زیادی به لبنان داشت و در طول این هفته نیز قرار بود به لبنان سفر کند که اجل مهلت نداد. درست است که راهبرد کلی ایران نیز مبتنی بر حمایت از مقاومت بود اما شخص شهید امیرعبداللهیان عمیقاً به این موضوع اعتقاد داشت. ما در این مدت جز خوبی و نیکی و پشتیبانی از این بزرگواران چیزی ندیدم و از آنها تشکر می کنیم و از خداوند منان می خواهیم که به ایشان پاداش نیک بدهد.  
سید نصرالله تصریح کرد: از مهمترین ویژگی‌های این دو شهید تواضع بسیار زیاد آنها بود. شهید امیرعبداللهیان با جنبش‌های  مردمی و مقاومت تواضع زیادی داشت و همزمان با تلاش برای برقراری ارتباط با دولت‌ها، روابط با جنبش‌های مردمی را نیز دنبال می‌کرد و این نکته ساده‌ای نیست. آنها محبت زیادی نسبت به محرومان و مجاهدان از خود نشان می‌دادند.

دبیر کل حزب‌الله خاطرنشان کرد: این شهیدان بزرگ ما عاشق فقرا و محرومان بودند و این مکتب اسلام و پیامبر اکرم و مکتب امام خمینی   رحمت الله علیه است که همیشه از کوخ نشینان و مستضعفان و فقیران صحبت می‌کرد.  

وی  همچنین به  اظهارات رئیس جمهور شهید کشورمان در اجلاس اخیر سران (کشورهای اسلامی)  بعد از عملیات طوفان الاقصی اشاره و تاکید کرد: سخنان شهید رئیسی در اجلاس سران درباره مسئله غزه، شدید اللحن ترین سخنرانی ایشان (علیه صهیونیست‌ها و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین)بود و ایشان پیشنهادهای بسیار خوب و مستحکمی را در 10 بند (برای حمایت از فلسطین) ارائه کرد که البته این کشورهای عربی و اسلامی به آن پایبند نبودند. این در حالی بود که در همان اجلاس برخی از کشورها حماس را محکوم می کردند.  
نصرالله در بیان دومین محور سخنرانی خود ابراز داشت که دشمنان هجمه بزرگی علیه شهید رئیسی و امام خامنه ای و نظام جمهوری اسلامی در سطوح رسانه‌ای انجام می‌دادند و هزاران رسانه با دروغ پردازی و سیاهنمایی تلاش داشتند مردم ایران را از نظام جمهوری اسلامی ایران جدا نشان دهند . این رسانه‌ها مدعی بودند که نظام ایران مردمی نیست.  

او خطاب به دشمنان و عوامل پشت پرده این افتراها گفت: شما چهل سال است منتظر تحقق ادعاهای دروغ خود هستید، اما این اتفاق نیفتاده و هرگز رخ نمی دهد. قبل از حادثه سقوط بالگرد نیز همین صحبت‌ها بود و بسیاری از تحلیلگران قبل از مشخص شدن شهادت آیت الله رئیسی در این حادثه مدعی بودند که ایرانی ها به این حادثه پشت خواهند کرد و منتظر تحقق ادعای خود بودند، اما مناظر مربوط به تشییع پیکر شهدا در تبریز و تهران و مشهد و بیرجند و شهرهای دیگر را دیدند.

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به حضور انبوه و میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهدا تاکید کرد: حضور مردم ایران در این مراسم واقعاً گسترده و میلیونی بود و پیامی بسیار قوی داشت. این سومین مراسم تشییع بزرگ در کل تاریخ بشریت بود. اولین مورد برای تشییع پیکر امام خمینی (ره) بود و دومین مورد در تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی اتفاق افتاد و این بار در مورد رئیس جمهور فقید ایران شاهد آن بودیم.

نصرالله تصریح کرد: واقعا در کجای دنیا تشییع پیکر شخصیت‌های سیاسی با این عظمت و به صورت میلیونی انجام می‌شود و دیدیم که مردم ساعت‌های طولانی ایستاده بودند و منتظر تشییع پیکر بودند. آیا این ها با اجبار به خیابان‌ها آمده بودند؟ روشن است که آنها با عشق خود به خیابان‌ها آمدند و ادعاهای تمامی ابلهان را به چالش کشیدند. در تاریخ بشریت اگر می‌توانید یک مورد از این تشییع پیکرها به من نشان دهید. این یک اعلام بیعت و وفاداری به خط نظام جمهوری اسلامی ایران و پایداری به مبانی امام راحل است.  

سید حسن نصرالله ادامه داد: پیام من برای دشمن که با تحریم و سیاهنمایی و دروغ جنگ ضد نظام ایران را دنبال کرد، این است که نظام جمهوری اسلامی هنوز ایستاده است و قدرتمندتر و قوی‌تر از قبل به حرکت خود ادامه می‌دهد. ایران اسلامی در بسیاری از محورها در سطوح اول قرار دارد. دشمنان باید ناامید شوند و یکی از دلایل ناکامی سیاست‌های آمریکا این است که واقعیت‌ها را نمی‌بیند یا اگر آن را می‌بیند می‌خواهد آن را منکر شود. آنها در سوریه و لبنان و بسیاری از کشورهای منطقه و حتی ایران اشتباه کردند و همچنان به اشتباهات خود ادامه می‌دهند. در مورد حزب الله نیز همین دروغ‌ها مطرح است.

این رهبر برجسته مقاومت در ادامه اظهار داشت: نکته دوم در خصوص تحول بعد از سقوط بالگرد، در زمینه دولت ایران است. ایران بعد از این حادثه دردناک، مصیبت زده و اندوهگین شد ، اما ایرانی‌ها ضعیف نشده و دچار دستپاچگی نشدند. حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با خانواده های پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کردند که این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و هیچ خللی در حرکت جمهوری اسلامی ایجاد نخواهد شد.  

سید نصرالله ادامه داد: باید قبول کنیم که ایران کشور جهان سومی نیست و کشوری با صلابت و قوی است. این حادثه نشان دهنده پیام برای دوست و دشمن است. قانون اساسی ایران برای هر شرایطی پیش بینی کرده و به کار خود ادامه می‌دهد و دیدیم که مجلس خبرگان در این دوره رئیس خود را انتخاب کرد. درست است که همه مشغول تشییع پیکر شهدا بودند، اما روند فعالیت‌ها متوقف نشد.  

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: البته بسیاری از کشورها قانون اساسی دارند اما چون رهبری حکیمانه و حمایت مردمی از نظام خود ندارند نمی‌تواند از آن بهره‌برداری کنند. پیش از این دشمنان به علت فوت ناگوار یک دختر جوان در ایران چه فتنه‌هایی به پا کردند و تصور می‌کردند که با شهادت آیت الله رئیسی این فتنه بار دیگر ایجاد خواهد شد، اما تصور آنها غلط بود و دولت ایران با قدرت و قوی به راه خود خود ادامه می دهد. لذا دشمن باید ناامید باشد و دوستان امیدوار باشند.  

وی اظهار داشت: خیلی‌ها این سوال را مطرح می‌کنند که تاثیر غیبت این دولتمندان بر حزب الله و گروه‌های مقاومت چگونه خواهد بود؟ چیزی که ما باید تکرار کنیم این است که این موضوع برای ایران یک سیاست ثابت است. این بخشی از حقیقت جمهوری اسلامی ایران و هویت و ریشه آن است و با رفتن یک مسئول یا خدمتگزار یا شهید تغییر نخواهد کرد.  

دبیر کل حزب‌الله گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی  تاکنون ایران هیچگاه عقب نشینی نکرده و در سیاست عمومی خود در حمایت از فلسطین و مقاومت منطقه عملکرد ثابت و روشنی داشته و نه تنها عقب ننشسته بلکه سال به سال این حمایت‌ها بیشتر شده است و ایران این حمایت‌ها را علنی هم کرده است.

نصرالله گفت:  در ابتدا ایرانی‌ها امکانات کمتری داشتند و کمتر می‌توانستند به فلسطین و مقاومت کمک کنند و هر اندازه که امکانات آنها در ابعاد مادی و سیاسی و رسانه‌ای بیشتر شد کمک آنها به محور مقاومت نیز بیشتر شده است. هیئت‌های خارجی که برای دیدار با امام خمانه ای آمده بودند نیز این نکته را شنیدند و بقیه نیز بدانند که عقب نشینی و تزلزل ایران در سیاست‌های عمومی خود در حمایت از فلسطین و مقاومت منطقه، یک توهم است. جمهوری اسلامی از گذشته بزرگترین حامی محور مقاومت بوده و هست و خواهد بود.

وی در ادامه به عملیات طوفان الاقصی پرداخته و گفت که هشتمین ماه از این جنگ است و خود اسرائیلی‌ها به این نکته اذعان دارند که شرایط کنونی رژیم صهیونیستی در تاریخ موجودیت جعلی اسرائیل سابقه نداشته است. اسرائیلی ها همیشه به دیگران آسیب می زدند و در جبهه های لبنان و سوریه و فلسطین ابتکار عمل را در دست داشتند اما الان دشمن از بحران و رنج و ضعف و چالش‌های خود سخن می‌گوید. این یک مظلوم نمایی نیست، بلکه یک واقعیت است.  

نصرالله تاکید کرد: امروز دشمن به رنج و محنت خود در جریان عملیات طوفان الاقصی اعتراف کرده و می‌گوید که در این جنگ ناکام و ناتوان مانده است. این اظهارات مخصوص سران سابق صهیونیست نیست، بلکه سران کنونی این رژیم نیز به این موضوع اذعان دارند.  

سید مقاومت با اشاره به وضعیت آشفته صهیونیست‌ها در جبهه های مختلف جنگ اعلام کرد: بر اساس پژوهشی که در کمیته روابط خارجی کنست رژیم صهیونیستی انجام شده ، اسرائیل در جبهه شمالی خود هیچ راهبردی ندارد و در جبهه غزه نیز هیچ هدفی را محقق نکرده و نتوانسته اسرا را آزاد کند یا حماس را خلع سلاح نماید. این‌ها اظهارات من و شما نیست بلکه اعترافات خود صهیونیست‌ها به این حقیقت است. تل آویو علی رغم همه جنایت‌ها در غزه نتوانست پیروزی برای خود کسب کند و امروز هم می‌بینیم که صهیونیست‌ها از مهم‌ترین چیزی که رنج می‌برند، موضوع  به رسمیت شناختن فلسطین توسط چند کشور اروپایی است.

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به اقدام چند کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین اظهار داشت: امروز کشورهای اروپایی کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند و این برای رژیم صهیونیستی یک خطر به شمار می‌رود. این یک مقدمه برای کشورهای دیگر است که فلسطین را به رسمیت بشناسند. مخالفان و موافقان نتانیاهو با این روال مخالف هستند و می‌دانند که این شرایط یک تهدید موجودیتی برای اسرائیل خواهد بود، چرا که این رژیم یک رژیم جعلی است.  

وی تاکید کرد: قبل از عملیات طوفان الاقصی دنیا فلسطین و آرمان فلسطین را فراموش کرده بود و امروز 143 کشور عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را تایید کرده‌اند.   این یکی از نتایج عملیات هفتم اکتبر (طوفان الاقصی) است و پایداری و استواری و مقاومت و شجاعت مردم غزه در عرصه سیاسی و نظامی، این دستاوردها را داشته است.  

سید حسن نصرالله همچنین به اقدام دیوان بین‌المللی دادگستری در صدور حکم بازداشت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و یوآو گالانت وزیر جنگ این رژیم اشاره و تصریح کرد: نکته بعدی در خصوص دادگاه‌های بین‌المللی شامل لاهه و دیگر دادگاه‌ها است، نفس این اتفاق که دادگاه لاهه احضار نتانیاهو و گالانت را صادر کند موضوعی غیر قابل باور است، این جزو نتایج طوفان الاقصی و پایداری مردم و مفتضح شدن اسرائیلی‌ها در جهان است. امروز اسرائیل در برابر دادگاه بین‌المللی قرار دارد و این یکی از نتایج طوفان الاقصی است. امام خامنه‌ای فرموده بودند که یکی از نتایج این عملیات مفتضح شدن اردوگاه غربی است.  

دبیر کل حزب‌اللله خاطرنشان کرد: اسرائیلی‌ها هیچگاه قوانین بین‌الملل را محترم نشمردند، البته حق این بود که این دادگاه جنگ در غزه را متوقف می‌کرد و البته باید پذیرفت که قدرت این دادگاه در همین حد بود، اما در عین حال گفتند  که اسرائیل باید از گسترش دامنه جنگ جلوگیری کند. اما پاسخ اسرائیل ین بود که بدترین جنایت‌ها را در رفح انجام داد.  

نصرالله در ادامه از کشورهای اروپایی که با فلسطین همدردی کرده‌اند تشکر و قدردانی کرد و گفت که آنها بر اساس وجدان این کار را انجام داده‌اند. تحولات غزه مرز اخلاق و وجدان انسانی است. امروز در دانشگاه‌های دنیا تظاهرات و اعتراضات مختلف دنبال می‌شود. در کنگره آمریکا دانشجویان خواستار توقف جنایت‌های صهیونیست‌ها در غزه بودند. این فطرت انسانی است که طوفان الاقصی باعث بیدار شدن آن در کشورهای اروپایی شد.  

دبیر کل حزب‌الله گفت: صهیونیست‌ها لبنان را تهدید به جنگ کرده‌اند، اما آنها با کدام ارتش می‌خواهند با لبنان وارد جنگ شوند، مگر در غزه کاری انجام داده‌اند؟  

وی به اختلافات و شکاف سیاسی موجود در میان سران رژیم صهیونیستی اشاره و تاکید کرد که نتانیاهو تنها به دنبال نجات دادن خود است و دها خانواده نظامیان اسرائیلی اعتراض کرده‌اند که اجازه حضور فرزندانشان در جنگ غزه را نمی‌دهند. نظرسنجی‌های داخلی اسرائیل  نشان می‌دهد که امید آنها به پیروزی در این جنگ پایین آمده و ناامیدی آنها روز به روز بیشتر می‌شود. لذا   این روند فشار بیشتری به نتانیاهو و کابینه رژیم صهیونیستی تحمیل خواهد کرد و آن را به سمت سقوط و پرتگاه سوق خواهد داد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: این‌ها حرف من نیست، بلکه بسیاری از اسرائیلی‌ها نیز این را می‌گویند. ثمره خون جوانان فلسطینی بسیار بیشتر از این خواهد بود اما دشمنان نادان هستند و نمی‌دانند که این خون‌ها اسرائیل را به سمت نابودی می‌برد و جبهه فلسطین را به سمت پیروزی سوق می‌دهد.

دبیر کل حزب‌الله اظهار داشت: نتانیاهو در آخرین اظهارات خود از تلاش برای غافلگیر کردن حزب الله سخن گفته در حالی که خود اسرائیل غافلگیر شده و بزرگترین دستگاه‌های اطلاعاتی در خدمت اسرائیل است و با این وجود توسط حماس غافلگیر شده است. صهیونیست‌ها هنوز نفهمیده‌اند که فرزندان آنها زنده یا مرده هستند.  

نصرالله خطاب به دشمنان گفت: مقاومت لبنان نیز در 8 اکتبر شما را غافلگیر کرد. شما تصور می‌کردید که حزب الله لبنان وارد این قضیه نخواهد شد، اما غافلگیر شدید و حزب الله در شمال فلسطین اشغالی شما را غافلگیر کرد. یمن هم شما را غافلگیر کرد و تصور آن را نداشتید که کشوری که محاصره شده و جنگ به آن تحمیل شده با این شجاعت وارد عمل شود و کل دنیا را با هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی به چالش بکشد.

دبیر کل حزب‌الله خطاب به صهیونیست‌ها گفت: وقتی که کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار دادید ایران اسلامی با موشک‌ها و پهپادها و عملیات وعده صادق خود شما را غافلگیر کرد. این ما هستیم که باید از غافلگیر کردن شما صحبت کنیم، لذا دیگر کسی حرف‌های شما را قبول نمی‌کند. من می خواهم به نتانیاهو بگویم که در جبهه لبنان تمامی سناریوها را در نظر داریم و تمامی فریب‌ها و دام‌های شما را می دانیم. ما 41 سال است که با شما در حال مبارزه هستیم و دیگر تهدیدات شما و ارباب‌های شما فایده‌ای ندارد، مقاومت ادامه خواهد داشت.

نصرالله در پایان این سخنرانی خود اظهار داشت: ما از همان روز اول گفته‌ایم   که جبهه ما کمکی برای غزه است. در داخل لبنان هم ممکن است برخی‌ها با این صحبت‌ها موافق نباشند و ما این نکته را می‌دانستیم، اما ما روشن و شفاف این موضوع را بیان کردیم که عملیات ما با اهداف و شعارهای واضح است. ما شهدای خود را پنهان نمی‌کنیم و در این مسیر خجالت نمی‌کشیم. بله ما اهداف دیگری هم مشخص کردیم که آن هم ممانعت از هر غافلگیری در برابر اسرائیل است و اجازه نمی‌دهیم که این رژیم بخواهد پیش دستانه  کاری انجام دهد، اما این هدف دوم ما است. ما به دنبال حفظ سیادت و تمامیت لبنان و بازگرداندن اراضی اشغالی لبنان هستیم و به این مسیر که مسیر شهدای مقاومت در طول تاریخ است ادامه می دهیم و در این مسیر دستاوردهای زیادی داشته‌ایم.