حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اهمیت شرکت باشکوه مردم در انتخابات پیش رو، حضور در انتخابات را نشانه بیدار بودن ملت ها دانست.

به گزارش مرور نیوز، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم جشن نیمه شعبان که همراه با مراسم عمامه گذاری تعدادی از طلاب حوزه علمیه برگزار شد، این روز مبارک را تبریک گفت و افزود: در روایات وجود مبارک امام زمان علیه السلام به نور آفتاب پشت ابر تعبیر شده که اگرچه دیده نمی شود اما آثارش را دارد. تاریکی شب از بین می رود و گیاهان در پرتو همین نور غیر مستقیم تربیت می شوند و تمام آثار نور از این آفتاب پشت ابر گرفته می شود.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به آیه «قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُکُمْ غَوْرًا فَمَنْ یَأْتِیکُمْ بِمَاءٍ مَعِینٍ» گفت: در شرح این آیه آمده است که مراد از «آب جاری» امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف است. مقدار زیادی از آب جاری در قنات ها و چشمه ها است و وقتی بیرون آمد دیده می شود و تشبیه امام علیه السلام به آب جاری به این دلیل است هر کجا آب باشد، حیات است. 
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به وظیفه های سنگین طلاب حوزه های علمیه پس از ملبس شدن به لباس روحانیت تاکید کرد: انتظارات مردم از شما پوشیدن این لباس بیشتر می شود و شما هم سعی کنید که تغییر وضعیت پیدا کنید. 
 
وی در ادامه ضمن تأکید بر شرکت همه در انتخابات خاطرنشان کرد: نشانه بیدار بودن یک ملت، شرکت در انتخابات است و شما هم از طریق شرکت در انتخابات بیداری و هوشیاری خودتان را اثبات کنید. 
 
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان دعا کرد که طلاب بتوانند زیر سایه امام زمان علیه السلام توفیق عمل به وظایفشان را پیدا کنند.