سینمای ایران این هفته شاهد صدرنشینی فیلم‌های سینمایی هتل، بچه‌زرنگ، فسیل بود و بیش از ۹۰۶ هزار نفر به تماشای فیلم‌های سینمایی نشستند.

به گزارش مرور نیوز، سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت در مجموع میزبان ۱۷۲ هزار مخاطب بود که توانست ۳۶ میلیارد ۴۸۰ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان فروش داشته باشد؛ این آمار نسبت به هفته‌های گذشته روند صعودی بسیار خوبی داشته و به طور کلی وضعیت سینمای ایران درحال رونق است.

فیلم کمدی «هتل» به کارگردانی مسعود اطیابی، تهیه‌کنندگی محمد شایسته و نویسندگی امیر برادران و پیمان جزنی از ۵ مهر ۱۴۰۲ در سینما‌های ایران اکران شد و  تنها در چند روز میزبان ۴۹۴ هزار مخاطب شد و توانست ۲۱ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان فروش داشته باشد و در رتبه اول فروش گیشه قرار گیرد.

 «بچه زرنگ» یک انیمیشن سینمایی در ژانر ماجراجویی به تهیه کنندگی حامد جعفری است که با فروش ۱۸۷ هزار بلیط به ارزش ۵ میلیارد ۸۹۶ میلیون تومان در رتبه دوم جدول فروش گیشه سینما قرار گرفت.

فیلم کمدی «فسیل» به تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان و کارگردانی کریم امینی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ روی پرده سینما‌های سراسر کشور است که در هفته گذشته با فروش ۸۱ هزار بلیط به ارزش ۳ میلیارد و  ۴۴۶ میلیون تومان در رتبه سوم جدول فروش سینما‌ها قرار گرفت.   

«گیج گاه» به کارگردانی عادل تبریزی است که از ۱۲ مهر ماه روی پرده سینما‌های سراسر کشور رفته و تا کنون ۵۰ هزار بلیط به ارزش ۲ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان فروخته و در رتبه چهارم گیشه قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «نارگیل ۲» کاری از سید داوود اطیابی است که با فروش ۳۵ هزار بلیط سینما توانست یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون تومان بفروشد و در رتبه پنجم جدول فروش سینما‌ها قرار گیرد.