کنفدراسیون فوتبال آسیا از کاربران خود خواست بهترین دروازه ‌بان لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۸ را انتخاب کنند که نام علیرضا بیرانوند در میان گزینه‌‌ها دیده می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در ادامه نظرسنجی‌های خود برای انتخاب تیم منتخب ادوار گذشته لیگ قهرمانان آسیا، از کاربران خود خواست بهترین دروازه‌بان این رقابت‌ها در سال 2018 را انتخاب کنند که نام علیرضا بیرانوند در میان گزینه‌‌ها دیده می‌شود.

AFC درباره بیرانوند نوشت: 14بازی  و12گل خورده، 7کلین‌شیت (جایگاه اول) و69.3درصد مهار توپ.

بیرانوند به دنبال مهار معروف پنالتی رونالدو در جام جهانی 2018، به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا رسید و  ضربه یک ستاره دیگر بزرگ فوتبال دنیا را در این رقابت‌ها مهار کرد. در زمان‌های تلف شده دیدار برگشت نیمه‌نهایی مقابل السد و در لحظاتی نفس‌گیر، بیرانوند ضربه سر ژاوی را که در آستانه رسیدن به دروازه بود، با واکنشی در کلاس جهانی مهار کرد تا پرسپولیس برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. لحظه‌ای ناب از تورنمنتی برجسته.

کوون سون‌تائه دروازه‌بان کاشیما آنتلرز ژاپن، شین هوایونگ از سوون سامسونگ بلووینگز کره جنوبی، ژوان لو از تیانجین چین و سونگ بوئم‌کئونگ از جئونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی، سایر گزینه‌های این نظرسنجی هستند.

برای شرکت در این نظرسنجی، اینجا را کلیک کنید.