امروز حدود ساعت ۱۶:۳۰ مراسم خاکسپاری پله در شهر سانتوس برزیل برگزار می‌شود.

به گزارش مرور نیوز،مراسم خاکسپاری ادسون آرانتس دوناسیمنتو ملقب به پله که در سن ۸۲ سالگی به دلیل ابتلا به سرطان روده درگذشته بود امروز دوشنبه ۱۲ دی ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران و ساعت ۱۰ صبح به وقت برزیل در شهر سانتوس از ایالت سائوپائولو برگزار می‌شود.

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور سابق برزیل که روز گذشته از ریاست جمهوری برزیل کنار رفت پس از مرگ پله ۳ روز ععزای عمومی اعلام کرد و در ادامه گفت:پله یک شهروند بزرگ طون پرست بود که نام برزیل را در همه جا بر سر زبان‌ها انداخت.

جانشین بولسونارو، رئیس جمهور منتخب، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا با انتشار پستی در فضای مجازی نوشت:تعداد کمی از بررزیلی‌ها مانند پله نام کشورمان را یدک می‌کشند.

رسانه‌های بزریلی نوشتند: تابوت پله در شهر شانتوس از ایالت سائوپائولو از مقابل بیمارستان در خیابان‌های شهر حمل می‌شود و به ورزشگاه ویلا بلمیرو د سانتوس این شهر و در مرکز زمین قرار می‌گیرد و این در حالی است که در طول مسیر از مقابل منزل مادر پله که اکنون ۱۰۰ سال دارد عبور می‌کند.

گفته می‌شود مادر پله هوشیاری خود را از دست داده است و روی تخت قرار دارد.

سپس جسد پله بعد از ۲۴ ساعت که برای ادای احترام هواداران در ورزشگاه باقی می‌ماند روز سه شنبه برای مراسم تدفین به قبرستان Memorial Necropole Ecumenica منتقل می‌شود و در این مراسم خانواده وی حضور خواهند داشت.

پله در سال‌های آخر عمر خود در شهر گواروخا زندگی کرد.

گفته می‌شود تعویق خاکسپاری پله به دلیل انتقال دولت از بولسونارو به لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا بوده است و دولت جدید می‌داند که پله در کانون توجه است و نمی‌خواهد این فرصت را از  دست بدهد.

پله در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲ و ۱۹۷۰ برزیل را به قهرمانی جام جهانی رساند و ۷۷ گل برای تیم ملی فوتبال کشورش به ثمر رساند و در نهایت نیمار در جام جهانی قطر به این رکورد رسید و در این عنوان با پله شریک شد.

پله در طول دوران زندگی اش ۳ ازدواج رسمی داشت.

گفته می‌شود قبرستان محل دفن پله هر قطعه قبر رقمی معادل ۶ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار برای ۳ سال هزینه دارد.

مراسم ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه آغاز می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

خاطرات «پله» در صدر فهرست کتاب‌های پرفروش‌

سه روز عزای عمومی در برزیل بعد از مرگ پله

"پله" که بود؟

پله اسطوره فوتبال برزیل درگذشت