معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با ابلاغ بخشنامه ای به معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری ها با توجه به پیش بینی تداوم بارشها بر ضرورت آمادگی کامل شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با بارش ها و وقوع احتمالی سیل تاکید نمود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در بخشنامه مهدی جمالی نژاد با توجه به به وقوع بارش های فراوان در روزهای اخیر و پیش بینی تداوم آن در پائیز سال جاری آمده و اهمیت و ضرورت ایجاد آمادگی و لزوم انجام اقدامات فوری مبتنی بر تجربه سیلاب های اخیر در تعدادی از استانهای کشور بر پیشگیری و کنترل شرایط اضطراری ناشی از وقوع حوادث و سوانح مرتبط با سیلاب در شهرها و روستاهای کشور با هماهنگی شهرداریها و دهیاریها تاکید شده است.

در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بر برگزاری منظم جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری و کمیته های تخصصی ذیل ستاد مذکور و اطلاع رسانی جهت ضرورت حفظ آمادگی کامل کلیه شهرداری ها و دهیاری های تابعه تاکید شده است.

انجام هماهنگی با دستگاههای اجرایی مسئول در حوزه مدیریت سیلاب و رودخانه های عبوری از شهرها و روستاها به ویژه واحدهای تابعه وزارت نیرو جهت لایروبی مسیل ها و انهار و ترمیم دیواره های ساحلی و بازدید مستمر از نقاط بحرانی در شهرها و روستاها از منظر آسیب پذیری از سیلابهای احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری و دفع آبهای سطحی دیگر موضوعات مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور می باشد.

رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین بر حضور موثر و مداوم کلیه معاونین، مدیران و روسای سازمانهای ذیربط شهرداریهای استان و دهیاریهای تابعه به صورت مداوم و مستمر در محل کار در شرایط بحرانی تاکید نموده است.

انجام تمهیدات و پیش بینی های لازم برای بسیج منابع و امکانات، تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و خدماتی به ویژه در مناطق دارای خطرپذیری بالاتر از جمله مسیل ها و رود دره ها و آمادگی، پایش و نظارت مستمر از سوی ستاد مدیریت بحران شهرداریها و دهیاریها و سازمانهای خدمات رسان به ویژه سازمان های آتش نشانی و دیگر حوزه های معاونت خدمات شهری دیگر موارد مورد تاکید در بخشنامه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور است.

جمالی نژاد همچنین بر بازدید مستمر تاسیسات کنترل سیلاب در محدوده و حریم شهر و پل ها و ابنیه فنی احداث شده در مسیر رودخانه ها و مسیل های عبوری از شهرها و روستاها تاکید نموده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز