فرمانده نیروی انتظامی از نقش محوری معاونت اجتماعی ناجا در پیشبرد اهداف کلان خبر داد و گفت: نیروی انتظامی ضمن اینکه پل ارتباطی مردم با پلیس است، بایستی اقدامات و مأموریت‌های متنوع و گسترده پلیس را به درستی به جامعه منعکس کند.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری در آئین تکریم و معارفه معاون اجتماعی ناجا اظهار کرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می‌فرستیم، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، شهیدان عرصه نظم و امنیت را گرامی می‌داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی آرزوی طول عمر توأم با صحت و سلامتی داریم.

وی با تبریک هفته بسیج افزود: فرا رسیدن هفته بسیج را به همه دلاورمردان بسیجی که با روحیه ولایی، جهادی و انقلابی در اقصی نقاط کشور مشغول خدمت هستند تبریک عرض می‌کنم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: می‌توان با تکیه بر روحیه جهادی، انقلابی و بسیجی وظیفه خودمان را در قبال صیانت از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی ایفا کنیم؛ و خدا را شاکر هستیم که امروز توفیق داریم در نیروی عظیم انتظامی به مردم خدمت کنیم، این مهم را بالاترین سرمایه و افتخار برای خود می‌دانیم.

سردار اشتری با بیان اینکه نیروهای پلیس با روحیه ولایی، انقلابی، جهادی و بسیجی در راستای تأمین و توسعه نظم و امنیت در کشور تلاش و فعالیت می‌کنند، بیان کرد: به لطف و عنایت الهی، امروز نیروی انتظامی توانسته در اقصی نقاط کشور با حضور مقتدرانه، مدبرانه، هوشمندانه و مسئولانه، مأموریت‌های خود را اجرایی و عملیاتی کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌های ناجا بیان کرد: هیچ نهادی به اندازه نیروی انتظامی دارای تنوع و کثرت مأموریت نیست؛ سبزپوشان ناجا در اقصی نقاط کشور برای خدمت به مردم، در حال مجاهدت هستند و مردم نیز قدردان زحمات آنان می‌باشند.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور خاطر نشان کرد: از زمان شیوع این ویروس منحوس در کشور، نیروی انتظامی علاوه بر انجام وظایف ذاتی و قانونی خود در تأمین نظم و امنیت، در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت به ایفای نقش پرداخت، از طرفی در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، دستگاه‌ها و متولیان امر را همراهی کرد.

همکاری خوب مردم با پلیس در طرح‌های کرونایی

سردار اشتری با اشاره به مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا در اجرای محدودیت‌های جدید خاطر نشان کرد: موقعیت و موضع پلیس به گونه‌ای است که زمانی که اطلاعیه، توصیه یا مطلبی را خطاب به عموم مردم اعلام می‌کند، هزاران نفر تمکین می‌کنند و در دور جدید اعمال محدودیت‌هایی که برای صیانت از سلامت جامعه است نیز شاهد همکاری خوب مردم با پلیس بوده و هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازدید میدانی از روند اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا همزمان با اعمال محدودیت‌های جدید عنوان کرد: طی بازدید میدانی که شب گذشته از برخی از معابر و اماکن داشتم شاهد همکاری خوب مردم در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بودم؛ قدردان چنین مردم فهیم و با درایتی هستیم که بر این باورند که این محدودیت‌ها برای حفظ سلامت خودشان است.

وی با بیان اینکه مطابق تدبیر و فرمایش مقام معظم رهبری، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا لازم الاجرا و تکلیف است، ادامه داد: افتخار می‌کنیم که در این ایام نیز در کنار مردم و برای حفظ و صیانت از سلامت آنان تلاش می‌کنیم؛ در کنار کادر درمان پلیس خدمات شبانه روزی به مردم ارائه می‌کند و این مهم را افتخار می‌دانیم.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر اینکه ناجا در عرصه‌های مختلف در کنار مردم است، تصریح کرد: ما پلیس جامعه محور هستیم و در شرایط و مقاطع مختلف زمانی و مکانی چون وقوع سیل، زلزله، حوادث طبیعی و غیرطبیعی و شیوع کرونا در کنار مردم بوده و خواهیم بود و الحمدالله به واسطه این نقش خدمتگزاری، جایگاه مطلوبی هم در میان مردم داریم و اعتماد مردم روز به روز به پلیس بیشتر می‌شود.

سردار اشتری با اشاره به نتیجه یک نظرسنجی و افکارسنجی برون سازمانی درباره جایگاه نهادها از نگاه مردم عنوان کرد: بر مبنای این افکارسنجی پلیس در صدر کسب اعتماد مردمی می‌باشد؛ با وجود حجم و تنوع مأموریت شاهدیم که مردم بیشترین اعتماد را به پلیس دارند.

نقش محوری معاونت اجتماعی ناجا در پیشبرد اهداف کلان

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش محوری معاونت اجتماعی ناجا در تحقق اهداف سازمانی عنوان کرد: نیروی انتظامی ضمن اینکه پل ارتباطی مردم با پلیس است، بایستی اقدامات و مأموریت‌های متنوع و گسترده پلیس را به درستی به جامعه منعکس کند، از طرفی می‌تواند در ارتقا آگاهسازی عمومی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرم نقش کلیدی را ایفا کند.

سردار اشتری با بیان اینکه ما در منظر عموم مردم هستیم، بیان کرد: تعامل پلیس و مردم بایستی هدفمند، هوشمند، مستمر و در راستای تحقق راهبردهای نیروی انتظامی باشد و معتقدم که معاونت اجتماعی ناجا در این میان می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر لزوم ارتباط معاونت اجتماعی با نهادهای برون سازمانی به ویژه ارگان‌های دخیل در تولید و توسعه نظم و امنیت تصریح کرد: معاونت اجتماعی ناجا؛ یک معاونت استراتژیک و فرابخشی است.

فرمانده ناجا با اشاره به کارکردهای متنوع معاونت اجتماعی ناجا، به راه اندازی دوایر و مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتریها و مراکز انتظامی اشاره و بیان کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب معاونت اجتماعی ناجا که حاصل زحمات و تدابیر سردار "نوریان " است، راه اندازی دوایر مشاوره و مددکاری اجتماعی در کلانتریها است، به گونه‌ای که بیش از ۷۰ درصد پرونده‌های ارجاعی به این دوایر به صلح منتج می‌شود و باید بگویم که این اقدام، ارزشمند و قابل تحسین است.

سردار اشتری ادامه داد: باید بتوانیم به کمک رسانه و هنر عموم جامعه را از آسیب‌های اجتماعی آگاه کنیم و برای ارتقا احساس امنیت در جامعه از این ظرفیت‌ها بهره بگیریم، در این فرایند از تولید سریال، فیلم سینمایی، تله فیلم، انیمیشن، موشن گرافی و … غافل نشویم.

وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی ناجا ظرفیت‌های بی بدیلی دارد، تاکید کرد: آینده روشنی را پیش روی معاونت اجتماعی ناجا می بینم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز