وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 69 در شرایط قابل قبول قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 24 اردیبهشت 1400 با شاخص 69 در وضعیت سالم قرار دارد. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 91 همچنان در شرایط سالم قرار داشته است.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق وضعیت قابل‌قبول برقرار خواهد بود که ناشی از ناپایداری جوی و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و وزش باد نسبتاً شدید همراه با احتمال رگبار شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد کرد.

این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و سبب، پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

با تداوم ناپایداری جوی تا صبح روز شنبه (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) انتظار می‌رود در بیشتر مناطق آلاینده‌ها پراکنده شده و کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

در طی روز وزش باد مؤثر و گاهی شدید پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با استمرار وضعیت ناپایدار جوی تا اواخر وقت شنبه انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز