رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۱۰ میلیارد تومانی لوازم خانگی قاچاق در جنوب شهر خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از 500 دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق ، خبر داد.

سرهنگ ولی پور گودرزی در تشریح خبر فوق اظهار داشت: روز گذشته برابر اطلاع از نگهداری کالای قاچاق در انباری در جنوب تهران، مامورین این پلیس طی یک عملیات همزمان ومنسجم به محل اعزام شده و پس از رصد اطلاعاتی نامحسوس از یک باب انبار بوده متوجه وجود تعدادی لوازم خانگی با برند بوش در سوله شماره B آن می شوند.

وی گفت: در بررسی اولیه مشخص شد که بعضا سریال درج شده بر روی دستگاهها با سریال روی کارتن‌ها مغایرت داشته و کالاها در سامانه جامع تجارت ایران ثبت نکرده و مشمول تبصره ۴ ماده۱۸ ق.م.با قاچاق کالا و ارز بوده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تصریح کرد: کالاها شامل ۵۱۹ دستگاه انواع یخچال فریزر ، لباسشویی ، ظرفشویی و جاروبرقی با مارک بوش بود.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان در رصد اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک محل را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالک محل را دستگیر و با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را 100 میلیارد ریال اعلام کرده اند، اضافه کرد: در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس 110 تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز