دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: در حال حاضر حدود ۵۳۵۰ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ فشافویه نگهداری می‌شوند که از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، مصطفی هادی زاده با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون افراد مقیم در مراکز ماده ۱۶، اظهار کرد: در حال حاضر ۶۲ درصد معتادان متجاهر کشور در مراکز استان تهران نگهداری می‌شوند و موضوع واکسیناسیون معتادان متجاهر از واکسیناسیون افرادی که در مرکز ماده ۱۶ فشافویه که زیر مجموعه اداره کل زندان‌های استان هستند، شروع شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران بیان کرد: درحال حاضر از میان ۱۴ هزار و ۲۰۰ معتادی که در استان تهران نگهداری می‌شوند، ۵۳۵۰ نفر در مرکز فشافویه نگهداری می‌شوند که واکسیناسیون آنها شروع شده است و واکسیناسیون سایر معتادان در سایر مراکز مانند مرکز اخوان، مرکز مهر سروش، مرکز شهید زیادیان و مرکز شفق در مراحل بعدی انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، هادی زاده همچنین درخصوص وضعیت ابتلای معتادان متجاهر به بیماری کرونا نیز اعلام کرد که در مرکز فشافویه، حدود ۳۰۰ نفر علامت‌دار هستند که در قرنطینه سلامت به سر می‌برند و شرایط حادی درخصوص هیچ کدام از آنها گزارش نشده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران این را هم گفت که پذیرش مجدد مددجویان، براساس اعلام نظر اداره بهداری زندان‌ها از اول شهریور شروع می‌شود، زیرا افرادی که تحت مراقبت بودند وضعیتشان رو به بهبود است و در حال حاضر شرایط حادی از مراکز استان تهران در این رابطه نداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز