طی امروز و فردا ( ۸ و ۹ تیرماه) اهواز با دمای ۴۸ و۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: چهارشنبه (۸ تیرماه) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

وی افزود: پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ تیرماه) استقرار هوای گرم و پایدار در کل کشور تداوم خواهد داشت. بعدازظهر شنبه (۱۱ تیرماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب گیلان افزایش ابر گاهی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رگبار و رعد و برق انتظار می‌رود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه (۱۲ تیرماه) علاوه بر مناطق شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل در سواحل دریای خزر نیز بارش باران همراه با وزش باد شمالی و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد طی این روز دریای خزر مواج است و در نوار شمالی کشور نیز وزش باد و کاهش نسبی دما قابل توجه است و بعداز ظهر در جنوب سیستان و بلوچستان شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان رشد ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وزش باد در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل پدیده حاکم و در روزهای شنبه و یکشنبه وزش باد تقویت می‌شود و سبب خیزش گردوخاک در این مناطق خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ تیرماه) صاف و از بعد از ظهر وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۰ تیرماه) صاف و در اواسط روز وزش باد با حداقل دمای  ۲۶ و حداکثر دمای ۴۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۸ و ۹ تیرماه) اهواز با دمای ۴۸ و۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۱۱ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز