وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: آزادسازی معادن یک اقدام شجاعانه و خردمندانه بود، در طرح آزادسازی معادن تا این لحظه حتی یک ریال هم از کسی گرفته نشده است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا رزم حسینی  وزیر صنعت ،معدن و تجارت  شب گذشته با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری به بررسی آزادسازی ۶هزار معدن حبس شده و واگذاری آن ها از طریق مزایده پرداخت.

رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بنده وقتی برنامه خودم را به مجلس شورای اسلامی می دادم یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس و در گذشته مقام معظم رهبری این بود که معادن کشور فعال شوند افزود: از برنامه‌هایی که بنده به مجلس دادم این بود که منابع و معادن که حبس شده بود را باید از مسیر قانونی به فعالان جدید واگذار کنیم.

وی ادامه داد: از سال گذشته یعنی حدود آبان‌ماه مطالعاتی شروع شد و تیم‌های تخصصی در وزارت صنعت با تشکل‌های بخش خصوصی و همه کسانی که دست‌اندرکار موضوع بودند بر اساس آیین‌نامه شورای عالی معادن کشور طرحی را آماده کردند.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه معادن جزو انفال است و باید فعال باشند گفت: معادن به مرحله کارشناسی گذاشته شد تا مقدمات کار فراهم شود و بر اساس سامانه مربوط به دولت الکترونیک کار دنبال می شود . طبق مزایده کار دنبال می شود، متاسفانه در فضای رسانه‌ای با آلودگی‌های رسانه‌ای مواجه شده‌ایم .ما حتی یک مورد نداشتیم که بدون مزایده برگزار شود، این موضوع ربطی به دوران انتخابات ندارد بلکه یک وظیفه ذاتی وزارت صمت است، مسئولین در پایان دولت تا آخرین ساعت باید کار کنند لذا ما نمی‌توانیم کار را تعطیل کنیم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه آزادسازی معادن یکی مطالبات جدی فعالان اقتصادی، نمایندگان مجلس است افزود: آزادسازی معادن یک اقدام شجاعانه و خردمندانه بود، در طرح آزادسازی معادن تا این لحظه حتی یک ریال هم از کسی گرفته نشده است.

وی با اشاره به اینکه کسی از کار نکردن مواخذه نمی شود اظهار کرد: همه مسئولینی که کار انجام می دهند ممکن است از کار آنها انتقادات و ایراداتی صورت بگیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ما در خرداد ماه و قبل از انتخابات کار را انجام داده ایم گفت: در بخش معادن شک و شبهه ای در کار نیست لذا کار بسیار ارزنده‌ای صورت گرفته است. باید بدانیم که معدن فروشی نیست و در این رابطه پولی دریافت نمی‌شود. این کاری که انجام می‌شود ریل گذاری برای دولت بعدی است تا دولت بعدی بر اساس ریل‌گذاری معادنی که واگذار شد را پیش ببرد.

رزم حسینی با اشاره به اینکه وزارت صمت یک بنگاه سیاسی نیست بلکه یک بنگاه تخصصی و اقتصادی است بیان کرد: ما به وظیفه ذاتی خودمان عمل کرده‌ایم و دستگاه قضا مختار است تا هر دستوری را بدهد لذا باید طبق قانون عمل کرد.

وی تصریح کرد: در گروه های مربوط به سنگ های تزیینی ضمانت‌نامه‌های بانکی پول نیست، بنده فرد ششم این وزارتخانه هستم به گونه ای که کمترین تغییرات در دوره ما صورت گرفته است ضمن اینکه وزیر مختار است و همکاران خود را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه فرآیند واگذاری طبق قانون از طریق مزایده برگزار می‌شود بیان کرد: فرآیندها به صورت قانونی در سامانه ستاد مزایده ها و مناقصات دولت انجام می شود، اعضای تشکل ها و نمایندگان وزارت صمت در مزایده حضور دارند و به همین خاطر امکان هیچگونه رانت و یا تخلف قانونی میسر نیست.

وزیر صنعت،معدن و تجارت ادامه داد: وزارت صمت بر روند فعالسازی معادن توسط برندگان مزایده نظارت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز