طبق بخشنامه جدید مرکز مبادله ارز و طلا، از امروز مردم می‌توانند نیازهای ارزی خود را با نرخ نزدیک به بازار آزاد از صرافی‌های مجاز تامین کنند.

به گزارش مرور نیوز، طبق اطلاعیه جدید مرکز مبادله ارزی از امروز شنبه (ششم اسفندماه) معاملات دلار و یورو در صرافی‌ها از سرگرفته می شود.

برهمین اساس مردم می توانند نسبت به تأمین نیازهای ارزی خود از طریق صرافی‌ها اقدام کنند و قیمت معاملات در صرافی‌ها نزدیک به بازار آزاد است.

در اطلاعیه مرکز مبادله ارز و طلا آمده است که «به اطلاع کارگزاران محترم می‌رساند از امروز شنبه معاملات دلار و یورو در نمادهای معاملاتی «EXUSD» و «EXEUR» در مرکز مبادله ارز و طلای ایران مجدداً آغاز می‌شود. با توجه به اطلاعیه شماره ۲۹۸۷۴۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ اداره پایش بازار ارز بانک مرکزی در سامانه سنا مبنی بر امکان خرید و فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سرفصل تأمین نیازهای ضروری بر اساس عرضه و تقاضای مشتریان، کارگزاران محترم می‌توانند مازاد تقاضای مشتریان خود را از طریق خرید ارز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران بر اساس قیمت بازار تأمین نمایند. روش و سازوکار معاملاتی نمادها همانند روال قبل از توقف نمادها مبتنی بر انجام حراج چند قیمتی توسط بازارگردان می‌باشد. با این تفاوت که تعداد سفارش قابل ثبت در هر نماد و همچنین حجم خرید روزانه هر کارگزار بدون محدودیت است همچنین روزها و ساعات معاملاتی مربوط به این دو نماد شنبه تا پنج شنبه به جز روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۵ می‌باشد لازم به ذکر است کارگزاران مکلفند ارزهای خریداری شده را تا پایان همان روز در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد (۵۶) به فروش رسانند.»

دلار