دفتر سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد: سازمان ملل صرفا یک تریبون بیهوده است که کشورهای بانفوذ از آن برای تحریف حقایق و مصادره حقوق ملت‌های مستضعف استفاده می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، انصارالله یمن اعلام کرد که درج نام این جنبش در لیست ناقضان حقوق کودکان نشان دهنده میزان تسلیم بودن سازمان ملل در برابر نفوذ آمریکا است.

دفتر سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد: این اقدام ثابت کرد که سازمان ملل صرفا یک تریبون بیهوده است که کشورهای بانفوذ از آن برای تحریف حقایق و مصادره حقوق ملت‌های مستضعف استفاده می‌کنند. اقدام آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل باید از سوی تمام آزادگان جهان محکوم شود چراکه نشان دهنده میزان تسلیم بودن این سازمان در برابر نفوذ آمریکا است.

انصارالله تأکید کرد: ما این تصمیم ظالمانه را محکوم می‌کنیم. این تصمیمی باطل است. ما هزاران ویدیو و اسناد درباره کشتارهای هولناک کودکان یمنی توسط ائتلاف متجاوز عربی داریم. کودکان یمنی می‌دانند چه کسی آن‌ها را با جنگنده‌ها و محاصره می‌کشد و چه کسی در ازای تجارات با خونشان پست‌های بین المللی را در اختیار می‌گیرد.

در این راستا علی الدیلمی، کاردار وزیر حقوق بشر در دولت صنعا گفت: تصمیم دبیرکل سازمان ملل یک تصمیم سیاسی است. مردم یمن این اقدام را که رسوایی برای گوترش است محکوم می‌کنند. جهان می داند که ائتلاف عربی است که حقوق کودکان یمنی را نقض می‌کند.

وی گفت: ما انتظار داشتیم که سازمان ملل اقدامات عملی درباره کودکان به ویژه کودکان یمنی انجام دهد اما با اقدام غیرقانونی این سازمان غافلگیر شدیم. عربستان بارها در این لیست بود اما با فشارهای مالی عربستان و دیگر کشورهای ائتلاف از لیست خارج شد.

وی وعده داد که به تصمیم گوترش پاسخ بدهد و جنایت‌های ائتلاف سعودی را با ارقام و جزئیات فاش کند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز