ضمیر کابلوف" نماینده ویژه " ولادیمیر پوتین " بیان کرد: امیدواریم همکاری‌های دوجانبه میان فدراسیون روسیه و ایران ادامه پیدا کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ضمیر کابلوف" مدیر اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه و نماینده ویژه " ولادیمیر پوتین " در امور افغانستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که مقامات مسکو نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران را مثبت ارزیابی کرده و امیدوارند که همکاری‌های دوجانبه بین فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران ادامه پیدا کند.

این دیپلمات بلندپایه روس گفت: «واضح است که ما انتخابات ریاست جمهوری در ایران را قانونی دانسته و نتیجه آن را مثبت ارزیابی می‌کنیم و اطمینان داریم که همکاری‌های نزدیک ما با مقامات تهران همچنان ادامه پیدا کرده و به سمت توسعه بیشتر پیش خواهد رفت.»

کابلوف همچنین تأکید کرد که طرف روسی امیدوار است که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران تأثیر مثبتی بر روند مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین با هدف احیای کامل توافقنامه هسته‌ای (برنامه جامع اقدام مشترک) داشته باشد. وی گفت: «ما امیدواریم که تأثیر انتخابات بر مذاکرات وین درباره برجام تنها مثبت باشد و مسکو از این به بعد هم برخوردهای سایر شرکت کنندگان در توافقنامه هسته‌ای با ایران را مورد بررسی قرار خواهد داد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز