دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای از ایران خواست تا از رفتار بی ثبات کننده خود در منطقه دست برداشته و ضرورت عدم مداخله در امور داخلی کشور‌های دیگر را رعایت کرده و حمایت از گروه‌های تروریستی چه در یمن، یا سوریه و یا عراق و لبنان را متوقف کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از العربیه، شورای همکاری خلیج فارس با اتهام زنی دوباره علیه کشورمان، از ایران خواست تا از حمایت از تروریسم دست بکشد.

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس شب گذشته در بیانیه‌ای مدعی شد: روابط راهبردی میان این شورا و آمریکا در تقویت امنیت و ثبات منطقه مؤثر است و از ایران می‌خواهیم تا از رفتار بی ثبات کننده خود در منطقه دست برداشته و ضرورت عدم مداخله در امور داخلی کشور‌های دیگر را رعایت کرده و حمایت از گروه‌های تروریستی چه در یمن، یا سوریه و یا عراق و لبنان را متوقف کند.

در این بیانیه آمده است سخنان حجرف به هنگام استقبال از «هیئت انستیتو خاورمیانه در آمریکا» در دفتر دبیرخانه شورای همکاری در ریاض صورت گرفت.

نایف الحجرف همچنین خواهان آن شد که مذاکرات وین علاوه بر برنامه هسته ای، شامل رفتار ایران و موشک‌های بالستیک شود.

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد حمایت ایران از شبه نظامیان در کشور‌های منطقه می‌بایست در مذاکرات وین گنجانده شود و این مذاکرات نباید به احیای این توافق محدود شود.

گفتنی است پیش از آن نیز روز پنجشنبه شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه‌ای اعلام کرده بود نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و «تیم لندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن بر اهمیت فشار بر انصارالله برای پایان دادن به بحران یمن تأکید کردند.

بر اساس این گزارش، دو طرف همچنین بر اهمیت حمایت بین المللی از دولت عبدربه منصور هادی و قادر ساختن آن بر انجام نقش خود در تحقق ثبات و پایان بخشیدن بر آنچه به بازی گرفتن انصارالله با درآمد سوختی و قیمت آن بیان شده بود، تإکید شد.

دو طرف همچنین ادامه هدف گرفته شدن عربستان با موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های بمبگذاری شده را محکوم کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز