مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۳۵ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۰۵ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۳۵ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۰۵ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۹۶۸ هزار و ۳۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۶۶ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۵۴۲ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۷۳ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل با بیش از ۶۴۹ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و هند با بیش از ۵۱۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۰ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۲.۶ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۰,۵۶۷,۷۵۷ ۹۷۳,۱۱۹
۲ هند ۴۲,۹۲۴,۱۳۰ ۵۱۳,۸۴۳
۳ برزیل ۲۸,۷۶۸,۱۰۴ ۶۴۹,۱۹۵
۴ فرانسه ۲۲,۶۸۹,۳۳۲ ۱۳۸,۱۳۵
۵ انگلیس ۱۸,۸۰۴,۷۶۵ ۱۶۱,۲۲۴
۶ روسیه ۱۶,۲۹۱,۱۱۶ ۳۵۰,۹۲۷
۷ آلمان ۱۴,۷۲۸,۷۵۲ ۱۲۳,۳۲۸
۸ ترکیه ۱۴,۰۲۵,۱۸۱ ۹۴,۲۳۲
۹ ایتالیا ۱۲,۷۶۴,۵۵۸ ۱۵۴,۵۶۰
۱۰ اسپانیا ۱۰,۹۷۷,۵۲۴ ۹۹,۴۱۰

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۴۰ هزار و ۴۶۷ ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۶۳۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، مالزی، ویتنام، کانادا، پرتغال، استرالیا، کره جنوبی و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز