در ادامه مداخله‌های واشنگتن در امور داخلی کشورمان جمعی از قانون‌گذاران آمریکایی در نامه‌ای خطاب به شرکت‌های فن‌آوری از آنها خواستند تا با تسهیل دسترسی مردم ایران به اینترنت از ناآرامی‌ها در این کشور حمایت کنند.

به گزارش مرور نیوز، گروهی متشکل از ۱۳ قانون‌گذار آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نامه‌ای خطاب به شرکت‌های فن‌آوری منتشر کردند و در آن، از این شرکت‌ها خواستند تا با توجه به اقدام اخیر دولت برای کاهش تحریم‌های مرتبط با دسترسی مردم ایران به اینترنت، این روند را تسهیل کنند.

این نامه که به امضای سناتورها باب منندز و بن کاردین رسیده، خطاب به شرکت‌های گوگل، متا، آمازون، مایکروسافت، اپل و دیجیتال اوشن نوشته شده و از آنها خواسته شده است تا ابزارهای مورد نیاز ایرانیان برای رفع آنچه محدویت‌های دولتی عنوان شده است را به سرعت و به‌طور قانونی فراهم کنند، چراکه بنا بر ادعای آنها در شرایطی که دولت ایران به سرکوب اعتراضات ادامه می‌دهد، دسترسی به خدمات ارتباطی کلیدی است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۳ سپتامبر یک مجوز عمومی صادر کرد که بر اساس آن، برخی مبادلات در حوزه تامین اینترنت برای ایران از تحریم‌های این کشور معاف می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز